reklama

Ruské úřady udělily Googlu pokutu 438 milionů rublů kvůli systému Android

Americké internetový gigant Google dostal od ruského antimonopolního úřadu (FAS) pokutu 438 milionů rublů (164 milionů Kč) za porušování antimonopolních pravidel na trhu s mobilními telefony a počítačovými tablety. Ve čtvrtek to oznámil úřad. K rozhodnutí, že společnost Google zneužila dominantního postavení svého operačního systému Android, dospěl FAS již loni.

Mohlo by vás zajímat

Firma podle úřadu porušila zákony, protože po výrobcích mobilních zařízení využívajících Android požadovala předinstalování některých aplikací. FAS se tímto případem zabýval na základě stížnosti ruské společnosti Jandex, která je na ruském trhu jedničkou mezi internetovými vyhledávači.

Google uvedl, že od úřadu obdržel o pokutě zprávu. Dodal, že rozhodnutí úřadu prozkoumá, a poté rozhodne o svém dalším postupu.

Google má nyní podobné problémy rovněž s antimonopolními regulátory v Evropské unii. Evropská komise firmu v dubnu v souvislosti se systémem Android obvinila ze zneužívání dominantního postavení na trhu. Google podle komise po výrobcích mobilů a tabletů požadoval mimo jiné předinstalování svého vyhledávače a webového prohlížeče.

 

 

Zdroj: ČTK

Ruské úřady udělily Googlu pokutu 438 milionů rublů kvůli systému Android Foto: Denis Linine / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Adidas v USA otevře továrnu ovládanou roboty

    Byznys ·

    Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas otevře příští rok továrnu u amerického města Atlanta, kde budou většinu produkce zajišťovat roboti. Oznámil to člen…

  2. Airbnb hostí návštěvníky olympiády ve velkém

    Byznys ·

    Statisíce fanoušků z celého světa navštíví právě probíhající olympijské hry v Rio de Janeiru. Řada z nich se ale neubytuje v hotelu. Podle americké televize CNN si až …

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.