reklama

Rusko chce příští rok vyvézt zbraně za nejméně 15 miliard dolarů

Rusko plánuje příští rok vyvézt zbraně za nejméně 15 miliard dolarů (370,5 miliardy Kč), tedy zhruba stejně jako letos. Uvedla to ruská tisková agentura RIA Novosti s odvoláním na informace od vysoce postaveného úředníka Federální služby pro vojensko-technickou spolupráci (FSVTS).

Mohlo by vás zajímat

Podle úředníka Rusko již letos splnilo plán, který počítal s příjmy ze zbrojního exportu ve výši 15 miliard dolarů. Celkem již vyvezlo zbraně za 15,2 miliardy USD a dodávky stále pokračují.

„Hlavní cíl pro příští rok - udržet druhé místo na světě ve vývozu zbraní,“ uvedl zdroj agentury RIA Novosti. Největším vývozcem zbraní na světě jsou Spojené státy.

Podle Stockholmského mezinárodního ústavu pro výzkum míru (SIPRI) ovládají USA a Rusko přes polovinu světového obchodu se zbraněmi. Třetí místo ve zbrojním vývozu patří Číně s podílem pět procent a mezi pět největších exportérů patří dále Německo a Francie. Loni činil podíl USA na celosvětovém vývozu 31 procent a Ruska 27 procent.

 

Zdroj: ČTK

Rusko chce příští rok vyvézt zbraně za nejméně 15 miliard dolarů Foto: Degtyaryov Andrey / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.