reklama

Rusko hodlá do roku 2018 ukončit vývoz ropných produktů přes Pobaltí

Rusko plánuje do roku 2018 ukončit vývoz ropných produktů přes zahraniční přístavy v Baltském moři. Prezidentovi Vladimiru Putinovi to v pondělí oznámil ředitel ruského monopolního provozovatele ropovodů Transněfť Nikolaj Tokarev. Rusko přesměrovává tento export už několik let. Již v minulém desetiletí ukončila vývoz ropy přes přístavy pobaltských zemí.

Mohlo by vás zajímat

Tokarev podle webové stránky Kremlu řekl, že vývoz ropných produktů přes neruské přístavy letos klesne na pět milionů tun z loňských devíti milionů. Do roku 2018 má tento export skončit úplně. „Budeme to přepravovat přes naše přístavy, protože ty mají přebytek kapacit,“ řekl Tokarev podle agentury Reuters.

Rusko nahradilo už před více než deseti lety export své ropy přes přístavy v Pobaltí díky novým obřím terminálům Primorsk a Usť-Luga na svém baltském pobřeží. Pokud tam přesměruje i vývoz ropných produktů, zasáhne to příjmy Lotyšska, Litvy a Estonska i největšího světového obchodníka s ropou, firmu Vitol. Ta ovládá lotyšský přístav Ventspils.

 

 

Zdroj: ČTK

Rusko hodlá do roku 2018 ukončit vývoz ropných produktů přes Pobaltí Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.