reklama

Ruský Gazprom dostal od ukrajinských úřadů pokutu 100 miliard korun za zneužití monopolu

Ukrajinský antimonopolní úřad se rozhodl uložit ruskému plynárenskému podniku Gazprom pokutu 85 miliard hřiven (99,5 miliardy korun) za zneužití jeho monopolního postavení na trhu s tranzitem zemního plynu. Podle agentury Reuters to dnes oznámil předseda úřadu. Gazprom se k věci zatím nevyjádřil.

Mohlo by vás zajímat

„Bylo přijato rozhodnutí v souvislosti se zneužitím monopolu na přepravním trhu... ze strany Gazpromu coby monopolního kupce. Pokuta činí 85 miliard hřiven,“ uvedl na facebooku podle agentury Reuters předseda úřadu Jurij Terenťjev. Regulátor se však ke zneužití monopolu blíže nevyjádřil.

Ukrajina a Rusko se soudí kvůli dohodě o tranzitu plynu, případ posuzuje soud ve Stockholmu.

Rusko už koncem listopadu přerušilo dodávky plynu na Ukrajinu, dokud Kyjev za další dodávky suroviny nezaplatí předem.

Gazprom tento týden oznámil, že Ukrajina dluží za odběr ruského plynu za třetí čtvrtletí 2,55 miliardy dolarů (63,4 miliardy korun). Kyjev má deset dnů na to, aby dluh uhradil, uvedl v úterý podnik.

 

Zdroj: ČTK

Ruský Gazprom dostal od ukrajinských úřadů pokutu 100 miliard korun za zneužití monopolu Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Hračky s tematikou Star Wars vynášejí miliardy

    Byznys ·

    Tržby z prodeje hraček s tematikou Hvězdných válek dosáhly loni ve Spojených státech více než 700 milionů dolarů (17,4 miliardy korun). Staly se tak nejoblíbenějším zb…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.