reklama

S poklesem prestiže manažerů u veřejnosti musíme bojovat, vyjádřil se prezident ČMA

Podle výzkumu Sociologického ústavu AV ČR se prestiž profese manažera v očích české veřejnosti propadla za posledních deset let z 9. na 17. místo z celkově 26 hodnocených. Česká manažerská asociace (ČMA) v čele s Pavlem Kafkou je tímto vývojem znepokojena.    

Mohlo by vás zajímat

„Zvyšování prestiže manažerské profese je jedním z hlavních cílů naší asociace. Právě manažeři – řídící pracovníci - jsou ta část populace, která významně ovlivňuje hospodářský vývoj a efektivitu fungování české společnosti. Leží na nich obrovská zodpovědnost a jsem přesvědčen, že si za svou práci zaslouží uznání. Vnímám proto jako náš zásadní úkol posilovat image manažerů,“ vyjádřil své znepokojení z výsledků výzkumu prezident asociace Pavel Kafka.

Jedním z kroků, které Česká manažerská asociace v poslední době podnikla, je obnovení činnosti Rady expertů. Ta bude mít za úkol formulování odborných stanovisek a doporučení směřujících k uplatňování principů a metod moderního, kvalitního a společensky prospěšného managementu.

Účinným prostředkem, jak poukázat na význam manažerské profese je také soutěž Manažer roku, kterou vyhlašuje Česká manažerská asociace společně se SP ČR a KZPS. „Manažer roku je vynikající záležitost, protože nikdo nám manažerům nepomůže, musíme si pomoci sami. Každoroční přehlídka nejlepších manažerů je pro tento účel výborným nástrojem,“ nechal se slyšet na prvním setkání Rady expertů Lubomír Stoklásek, generální ředitel společnosti Agrostroj Pelhřimov.    

Česká manažerská asociace přispívá ke kultivaci manažerské profese také svou klubovou činností, prostřednictvím které propojuje manažery napříč obory na regionální i národní úrovni. Dochází tak k vytváření silné komunity, která je schopna formulovat své potřeby a názory nejen v oblasti byznysu. 

 

 

Zdroj: ČMA

S poklesem prestiže manažerů u veřejnosti musíme bojovat, vyjádřil se prezident ČMA Foto: Pavel Kafka; Zdroj: ČMA

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.