reklama

Samsung představí poprvé od svého debaklu s Galaxy Note 7 nové smartphony

Koncem tohoto měsíce vypustí jihokorejská firma  Samsung  na trh tři nové verze svého smartphonu Galaxy A. Jedná se o levnější alternativu její vlajkové řady Galaxy S. Informoval o tom server americké televize CNN. Jde o první produktové představení od problémových telefonů Galaxy Note 7. Ty musela firma v říjnu stáhnout z prodeje kvůli vadným, vznětlivým bateriím.

Mohlo by vás zajímat

Společnost je připravena nové telefony Galaxy A3, A5 a A7 na konci měsíce uvést na trh v Rusku. Další trhy budou následovat. 

Smartphony jsou rozlišeny podle velikosti obrazovky - A3 je vybaven 4,7 palcovýcm displejem, A5 o velikosti 5,2 palce a A7 5,7 palce. Jsou také poprvé odolné vůči vodě a prachu. Telefony budou rovněž obsahovat nový 16-megapixelový fotoaparát, včetně režimu „selfie“, který umožňuje k pořízení fotografie klepnout na libovolné místo obrazovky. 

Řada A je stejně jako prémiovější řada S vybavena snímačem otisků prstů, kovovým rámem a 3D podporou. Vnitřek telefonů ale nabízí menší výpočetní výkon než telefony Galaxy S a jsou k mání pouze s 32 GB interní pamětí, bez možnosti vložit SD kartu. Cena nových telefonů dosud nebyla oznámena.

Samsung v minulém roce poznamenaly problémy s vybuchujícími bateriemi nového chytrého telefonu Galaxy Note 7. V říjnu tento produkt stáhl z prodeje a prodělal tím několik miliard dolarů. Samsung údajně dokončil své vyšetřování ohledně toho, co způsobovalo vznícení některých přístrojů. Své poznatky ale nezveřejnil.

Podle CNN se představení dalšího velkého smartphonu ze strany Samsungu neočekává do února. Společnost nicméně předvede některé své nové technologie na veletrhu The Consumer Electronics Show (CES) 2017, který proběhne ve středu 4. ledna.

 

 

Zdroj: CNN, Zet

 

 

Samsung představí poprvé od svého debaklu s Galaxy Note 7 nové smartphony Foto: MilsiArt / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Patnáct nadějných startupů pro rok 2017

    Byznys ·

    Nový rok 2017 je tady a s ním je potřebné předpovědět, jaké startupy vezmou technologickou oblast útokem. Internetový magazín Business Insider oslovil experty na rizik…

  2. Ohlédnutí za světovými událostmi roku 2016

    Společnost ·

    První pracovní den roku 2017 je už skoro za námi, na malou chvilku ale ještě zavítáme do roku předešlého. Pamatujete ještě, co ve světě přinesl rok 2016? Měsíc po měsí…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.