reklama

Samsung představil nové telefony, potřebuje získat vyšší podíl na trhu

Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung ve čtvrtek představil dva nové chytré telefony s velkými displeji. Společnost chce získat zpátky část podílu na trhu, kterou mu sebral americký konkurent Apple poté, co loni přišel s většími iPhony, napsala agentura AP.

Mohlo by vás zajímat

Ve Spojených státech a v Kanadě se oba nové telefony Galaxy Note 5 a S6 Edge Plus začnou prodávat 21. srpna. To je změna oproti dosavadní strategii, ve které se telefony Note objevovaly na trhu až po obvyklé podzimní premiéře nových přístrojů od Applu.

Samsung je největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Ve druhém čtvrtletí, kdy uvedl na trh kriticky hodnocené modely S6, jeho podíl ale klesl, napsala agentura Reuters. Podle analytika společnosti IDC Ramona Llamase potřebuje Samsung sebrat Applu vítr z plachet, jinak riskuje, že v pozornosti upírané na iPhony nebudou jeho produkty tolik vidět.

Obě novinky od Samsungu využívají operační systém Android a mají displej s úhlopříčkou 5,7 palce, kterou měl už loňský Note 4. Jsou ale lehčí a tenčí. Mimo jiné budou podporovat službu mobilních plateb Samsung Pay, kterou Samsung příští týden ve čtvrtek spustí na domácím trhu v Jižní Koreji.

Ve Spojených státech tato služba zahájí provoz 28. září. K dispozici by postupem času měla být také ve Velké Británii, Španělsku a Číně, konkrétní časové údaje ale firma podle agentury Reuters v tomto ohledu neuvedla.

 

Zdroj: ČTK

 

Samsung představil nové telefony, potřebuje získat vyšší podíl na trhu Foto: ČTK/AP/Mary Altaffer

reklama

Další články

  1. Varufakis: Záchranný program nebude fungovat

    Společnost ·

    Bývalý řecký ministr financí Janis Varufakis si myslí, že nový záchranný program, na kterém se Řecko dohodlo s věřiteli, nebude úspěšný. Varufakis to řekl v rozhovoru …

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.