reklama

Server Proudly má pomoci absolventům najít vhodnou práci, ale i firmám vyhledat talenty

Výše platu a zaměstnanecké benefity nejsou pro absolventy vysokých škol tím rozhodujícím faktorem při volbě povolání. Alespoň z toho vychází ředitel personální společnosti Proudly Jan Klusoň. Zejména pro studenty nabízí tato společnost profesní nástroj podobný síti LinkedIn, který představuje profily několika firem s přehledy volných pracovních míst. Firmy zde zase mají prostor prezentovat sami sebe a případně i kandidáty oslovovat.

Mohlo by vás zajímat

„Jedná se tam především o to, ukázat reálnou atmosféru ze společností a firem,“ řekl na rádiu Zet Klusoň. Právě přátelské a kreativní pracovní prostředí je podle něj přesně to, na čem dnešním absolventům při volbě svého povolání nejvíce záleží. Klusoň vychází z průzkumu Universum Talent Survey, který zkoumá názory, preference a očekávání u 13 tisíců respondentů.

Proudly se odlišuje od klasických pracovních portálů tím, že se zaměřuje nejdříve na profil společnosti a její prostředí než na pracovní místo jako takové. „My chceme nejdříve ukázat společnost. Aby si vybrali tu, kam budou opravdu patřit, a následně se podívali na jejich pracovní nabídky, které jsou na Proudu vystavené taky,“ uvedl Klusoň. Na profilech firem může uchazeč najít fotografie, videa nebo rozhovory s tamními zaměstnanci. Tím se může prezentovat mezi kandidáty i sama firma.

Společností, které se prezentují na serveru Proudly, je zatím jen 12. Patří mezi ně například výrobce potravin Unilever, železniční dopravce LEO Express nebo Lékaři bez hranic. „Dalších 18 se připravuje. Do června plánujeme, že by tam těch společností mělo být minimálně 50. Zároveň u nás vystavují pracovní inzeráty i další společnosti, které už nemají profil, ale dávají pouze pracovní inzerát,“ uvedl ředitel Proudly.

Cílovou skupinou Proudly jsou lidé bez větších pracovních zkušeností. Právě oni se obtížněji prosazují na profesní síti LinkedIn. Vyplývá to z aktuální analýzy této největší profesní sítě světa. Důvodem je jejich nejistota, zda bez předchozích pracovních zkušeností mají na této profesní síti čím zaujmout. Více se o tom můžete dočíst v rozhovoru s analytikem sociálních sítí Jiřím Kratochvílem.

 

Celý rozhovor o profesním nástroji Proudly si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Server Proudly má pomoci absolventům najít vhodnou práci, ale i firmám vyhledat talenty Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.