reklama

Sexboti: Osvobození pro osamělé jedince nebo zkáza mezilidských vztahů?

Čím dál častěji se na veřejnost dostávají informace o takzvaných sexbotech. Přibližujeme se okamžiku, kdy světlo světa spatří sex roboti s umělou inteligencí. Ruku v ruce s tím se objevuje otázka, jaký vliv to bude mít na mezilidskou komunikaci a samotný vztah dvou partnerů. Opomíjet nelze ani stárnutí evropské populace. 

Mohlo by vás zajímat

Moderní technologie mají destruktivní vliv na mezilidskou komunikaci. Tuto oblast již ve velké míře ovlivnily chytré telefony. Bez nich si totiž většina lidí nedokáže představit život. Problematiku týkající se interakce mezi lidmi může ještě ve větší míře prohloubit další oblast.

Společnost se dlouhodobě obává toho, že je roboti připraví o zaměstnání. Stroje s umělou inteligencí se mohou ale vkrást do mnohem intimnější sféry. Jde o sexuální život.

Pro mnoho lidí „sexuální hračky“ představují okořenění stereotypních vztahů. Jde o oblast, která čím dál víc přestává být zapovězeným tématem. Lidé o něm hovoří mnohem více a otevřeněji.

Nástup sexuálních robotů může ovšem nastolit naprosto jinou éru. Důvodem obav jsou realisticky vyhlížející sexuální roboti, kteří budou jako bonus vybaveni umělou inteligencí. Tito uměle vytvořené stroje tak budou schopni komunikovat. Zájemci o ně si mohou vybrat z velké palety charakteristik. Roboti se tak budou jednat například sumbisivně nebo „přidrzle“.

 Zdroj: CNET / YouTube: Sexbot Naomi od společnosti Realbotix

52 % německých mužů zajímá sex se sexuálním robotem

Zpravodajský portál The Independent varuje před neblahou statistikou. Sexuální roboti napříč Evropou totiž rostou na popularitě a například zákazníci „vykřičených podniků“ si jejich společnost objednávají raději, než s reálnými prostitutkami. Za 30 minutový styk zaplatí okolo 70 liber (přes 2 tisíce korun).

Nedávný průzkum týkající se sexuálních postojů v Německu poukazuje na to, že 52 procent mužů zajímá sex se sexuálním robotem. Ve Velké Británie má o tuto oblast zájem 47 % mužské populace.

Cena sexuálních robotů dosahuje podle Independentu hodnoty okolo 1800 liber (52 200 korun). Podle majitele jednoho britského nevěstince se zákazníci vracejí a jejich manželky je dokonce vyzvedávají. V následujícím roce se zájemci dočkají nové generace mluvících sexbotů. K tomu všemu budou mít těžko rozpoznatelnou kůži od té lidské (bude doplněna i texturami). Co nejvíce realistický zážitek bude dokreslovat vnitřní zahřívání, kterým bude sexuální robot opatřený. Americké a čínské technologické společnosti pracují již v současnosti na marketingové kampani. Cena těchto sexbotů bude dosahovat hodnoty okolo 8 tisíc dolarů (232 tisíc korun).

 Zdroj: FOX 11 Los Angeles / YouTube

Převáží negativa nad pozitivy? 

Takto technologicky vybavení sexboti mohou do značné míry pocuchat vztah mezi lidmi. Na druhou stranu se může ale jednat o záchranu pro jedince, kteří nemohou nalézt partnera. Mohou mít po svém boku někoho, kdo jim za jakékoli situace řekne hezká slova. Nemusí tak jít v konečném zhodnocení pouze o prožitek ze sexuálního uspokojení. Může se jednat o nástroj, který pomůže osamoceným lidem v důchodovém věku. Ale i sexuální život u starších lidí nelze přehlížet. Server Independent si všímá studie Manchesterské univerzity, podle které si čtvrtina lidí mezi 70 až 85 lety dopřávala loni sexuálního života. Svoji sexuální aktivitu potvrdila více než polovina mužů a třetina žen.

Další nespornou výhodu sexuálních robotů představuje skutečnost, že od nich nemůžete chytit pohlavní nemoc (výskyt syfilis stoupl v posledním desetiletí o 52 procent, chlamydie o třetinu). Nicméně je důležité si uvědomit fakt, že robot nikdy nedokáže nahradit lidskou bytost a její pocity. Nebude mít v těle živé orgány a nebude ani vdechovat kyslík.

Sexbot nemá rovněž reprodukční orgány, což je další kapitola, u níž je zapotřebí se pozastavit. Evropa začíná dohánět svoji skutečnou přezdívku, kterou vytváří slovní spojení Starý světa. Ano je to tak. Evropa skutečně stárne. Věkový medián lodi vzrostl na 42,6 let. Ještě v roce 1990 byl přitom mírně nad hranicí 35 let. Nejstarším regionem Evropy je podle Eurostatu řecká Euritánie (53,6 let). Druhou příčku obsadila Spolková republika Německo. Nejmladší obyvatelstvo žije naopak na francouzském ostrově Mayotte (17,8 let).

Sexboti tak mohou ohrozit reprodukci. Lidé si tak namísto svých partnerů budou pořizovat pro své uspokojení sexboty. Počet obyvatel naopak stoupá v chudších regionech světa. Jde přitom o oblasti, které si jen stěží budou moci dovolit zaplatit chvíle slasti strávené s výtvorem vybaveným umělou inteligencí. V souvislosti s tímto tématem vychází jednoduchá otázka. Jste příznivcem skutečné mezilidské komunikace, nebo vás láká interakce se strojem, jenž vám nebude schopen opětovat skutečně a upřímně vaše city? 

 

 

 

Zdroj: Zet, The Independent 

Sexboti: Osvobození pro osamělé jedince nebo zkáza mezilidských vztahů? Foto: FOX 11 Los Angeles / YouTube

reklama

Další články

 1. V USA rostou obavy z dopadů brexitu

  Byznys ·

  Téměř všechny možné obchodní vztahy mezi Británií a Evropskou unií po odchodu Británie z EU, tzv. brexitu, budou méně příznivé, než kdyby Británie zůstala v EU. Napsal…

 2. Otázky a odpovědi k prezidentským volbám v ČR

  Společnost ·

  Prezidentské volby v Česku se velmi rychle blíží. Kandidáti již nyní žijí volební kampaní a ode dneška za měsíc již se bude konat první kolo voleb. Co je před volbami …

 3. Evropský parlament dnes bude řešit Panama Papers

  Společnost ·

  Evropský parlament bude na svém dnešním zasedání jednat o závěrech vyšetřovacího výboru k takzvaným Panamským dokumentům o daňových podvodech. Europoslanci budou rovně…

 4. Co všechno může způsobit Trumpovo gesto?

  Společnost ·

  Minulý týden ve středu oznámil prezident USA Donald Trump, že Spojené státy uznají Jeruzalém jako hlavní město Izraele. Dle jeho slov se k tomuto kroku měli odhodlat u…

 5. Zadlužená kladenská huť Poldi půjde do konkurzu

  Byznys ·

  Zadlužená kladenská huť Poldi půjde do konkurzu. Dlužníkovi se nepodařilo zajistit další financování, výroba podniku už měsíce stojí. Zhruba stovka zbývajících zaměstn…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.