reklama

Sídlo největší evropské banky HSBC zůstane i nadále v Londýně, rozhodlo o tom vedení

Největší britská i evropská banka HSBC Holdings se po deset měsíců dlouhém rozhodování rozhodla, že její sídlo zůstáne i nadále v Londýně. Vedení banky od loňského roku zvažovalo možnost, že by se sídlo kvůli zpřísněné regulaci a zvýšeným daním v Evropské unii a Británii přestěhovalo do Hongkongu. Tam přitom tento finanční ústav před 150 lety začal fungovat. Správní rada v neděli jednomyslně rozhodla, že k tomuto kroku zatím nepřistoupí. Informovala o tom agentura Reuters.

Mohlo by vás zajímat

Pokud by se hlavní sídlo HSBC přesunulo do Asie, byla by to pro současnou konzervativní vládu premiéra Davida Camerona velmi špatná zpráva, jelikož se snaží posilovat status Londýna jako globální finanční metropole. Konzervativci však plánují vypsat referendum o setrvání země v Evropské unii, a pokud by Britové hlasovali pro vystoupení, bylo by to pro HSBC jasným impulsem své rozhodnutí znovu přehodnotit.

HSBC zkoumala možnost přesunu svého sídla mimo Evropskou unii už v roce 2010 kvůli výraznému zpřísnění evropské a domácí regulace po finanční krizi a později sdělila, že znovu bude tuto otázku zvažovat v roce 2015. Banka přesunula své sídlo z Hongkongu do Londýna v roce 1993, když koupila britský finanční ústav Midland Bank.

Analytikové odhadli, že náklady na přesun sídla by se vyšplhaly až na zhruba 1,5 až 2,5 miliardy dolarů. Přestěhování by však mohlo přinést dlouhodobé úspory.

 

 

Zdroj: ČTK

Sídlo největší evropské banky HSBC zůstane i nadále v Londýně, rozhodlo o tom vedení Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Na summitu EU hrozí střet mezi Merkelovou a V4

    Společnost ·

    Na nadcházejícím summitu EU hrozí otevřený střet mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou a zeměmi, které odmítají její plán na řešení uprchlické krize ve spoluprác…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.