reklama

Spojené státy chtějí registrovat majitele dronů

Americká vláda plánuje vytvoření registru majitelů bezpilotních letounů. Reaguje tak na rostoucí počet incidentů, při kterých takzvané drony představují bezpečnostní riziko. Čím dál častěji se objevují zprávy o pohybu dronů v blízkosti civilních letadel či na významných sportovních událostech, píše agentura AP.

Mohlo by vás zajímat

„Tyto zprávy signalizují znepokojivý trend,“ uvedl ředitel Federálního úřadu pro letectví (FAA) Michel Huerta. Registrace by měla zajistit zvýšení zodpovědnosti provozovatelů dronů. „Budou vědět, že pokud nebudou létat bezpečně, ponesou za to důsledky,“ řekl Huerta.

FAA se proto už dohodl s ministerstvem dopravy na vytvoření pracovní skupiny, která bude mít za úkol registrační systém připravit. Skupina by měla mimo jiné určit, které bezpilotní letouny by měly registraci podléhat a které by od ní naopak měly být osvobozeny. Předpokládá se, že nebude třeba registrovat hračky a malé drony, jež nepředstavují bezpečnostní riziko, píše agentura AP.

FAA v současnosti dostává každý měsíc zhruba sto hlášení pilotů o dronech pohybujících se v blízkosti letadel či letišť, zatímco loni to bylo jen několik zpráv měsíčně. Zatím sice nebyly hlášeny žádné nehody, představitelé FAA však upozorňují, že i dron o hmotnosti několika kilogramů může způsobit vážné škody při nárazu do čelního skla letadla, nebo v případě, že ho nasaje motor civilního stroje.

 

Zdroj: ČTK

Spojené státy chtějí registrovat majitele dronů Foto: stevemart / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Tým Alter Eko

    Společnost ·

    Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů. Seznamte se s týme…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.