reklama

Spojené státy demonstrovaly svou sílu nad Korejským poloostrovem

Nad Korejským poloostrovem dnes proletěly americké těžké bombardéry a neviditelné letouny v rámci společného cvičení s jihokorejskými vojenskými letouny.

Mohlo by vás zajímat

Podle prohlášení jihokorejského ministerstva obrany, ze kterého citovala agentura AFP, nad poloostrovem proletěly čtyři stíhačky F-35B a dva bombardéry B-1B. "Cílem bylo demonstrovat schopnosti americko-jihokorejské aliance odrazit severokorejské jaderné a raketové hrozby," dodalo ministerstvo.

Spojené státy často posílají do vzduchu technologicky vyspělé letouny, aby demonstrovaly sílu americké armády v dobách zvýšeného napětí se Severní Koreou.

Dnešní přelet následoval tři dny poté, co KLDR odpálila přes Japonsko do Pacifiku střelu středního doletu na znamení odporu proti tlaku mezinárodního společenství, aby Pchjongjang ukončil svůj jaderný a raketový program.

Třetího září provedla Severní Korea svůj šestý jaderný test a následně na ni byly uvaleny nové, přísnější sankce OSN.

 

Zdroj: ČTK

Spojené státy demonstrovaly svou sílu nad Korejským poloostrovem Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Budou mít spotřebitelé v Česku lepší pozici?

    Společnost ·

    Smlouvy uzavírané po telefonu by mohly být účinné až od okamžiku, kdy spotřebitel nabídku podepíše. Spotřebitel by také v budoucnu nemusel platit za plnění, které si v…

  2. Nad Atlantikem se vytvořila bouře Maria

    Společnost ·

    Nad Atlantickým oceánem se vytvořila tropická bouře Maria, do pondělí pravděpodobně zesílí a přesune se nad některé z ostrovů, které nedávno zpustošil hurikán Irma. Uv…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.