reklama

Spojené státy posílají k Severní Koreji druhou letadlovou loď

U Korejského poloostrova se objeví po boku letadlové lodi USS Carl Vinson druhé takové plavidlo USS RonaldReagan. S odvoláním na americké námořnictvo o tom v noci na dnešek informovala zpravodajská stanice CNN. Obě plavidla budou v regionu, kde kvůli raketovým a jaderným aktivitám KLDR panuje zvýšené napětí, provádět společná cvičení. Předpokládá se také, že loď Reagan nakonec Vinsona v jeho misi u Korejského poloostrova vystřídá.

Mohlo by vás zajímat

Tento krok přichází jen několik dní poté, co Severní Korea odpálila svou balistickou raketu. KLDR se poté vyjádřila, že toto zkušební vypuštění střely bylo úspěšné a jeho cílem bylo ověřit schopnost rakety nést „velkou a těžkou jadernou hlavici“.

USS Ronald Reagan odplul ke Korejskému poloostrovu v úterý po údržbě a zkušební plavbě ze svého domovského přístavu v japonské Jokosuce. „V návaznosti na dlouhodobou údržbu v přístavu se před dalšími akcemi musíme ujistit, že Ronald Reagan a zbytek jeho úderné skupiny náležitě spolupracují,“ uvedl v prohlášení kontraadmirál Charles Williams.

U Korejského poloostrova čeká Reagana série cvičení, které se zaměří především na vzlety a přistání letadel. Obě jaderné letadlové lodě, Reagan i Vinson, patří do třídy Nimitz, ta tvoří páteř globální vojenské moci USA.

CNN dodává, že letadlová loď Ronald Reagan měří přes 330 metrů a stejně jako Carl Vinson patří do třídy Nimitz. Podle námořnictva má osádku 4.539 a je vybavena zhruba 60 letadly. Do provozu byla uvedena v roce 2003 a stála 8,5 miliardy dolarů.

 

 

Zdroj: Zet, CNN, ČTK

 

 

Spojené státy posílají k Severní Koreji druhou letadlovou loď Foto: commons.wikimedia.org

reklama

Další články

  1. Na Alza.cz lze platit v bitcoinech

    Byznys ·

    Největší tuzemský e-shop Alza.cz umožňuje ode dneška platby v bitcoinech. Showroomy prodejce v Praze a Bratislavě jsou již vybaveny směnnými automaty, ve kterých mohou…

  2. BBC: Macronův kabinet je genderově vyvážený

    Společnost ·

    Nový francouzský prezident Emmanuel Macron představil svůj kabinet, který je podle jeho dřívějších slibů genderově vyvážený. Jedenáct z celkových dvaadvaceti funkcí mi…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.