reklama

Společnosti Nova stoupl zisk o 100 milionů na 297 milionů korun

Firmě TV Nova provozující stejnojmenné televizní kanály loni stoupl zisk o 100 milionů korun na 297 milionů Kč. Tržby se zvýšily o čtyři procenta na 4,66 miliardy korun. Informace vycházejí z výroční zprávy společnosti.

Mohlo by vás zajímat

Přes 15 milionů korun z loňského profitu společnost, která vznikla letos přejmenováním firmy CET 21, poslala na úhradu ztrát z minulých let a zbylých 281 milionů putovalo na účet nerozděleného zisku.

Tržby z prodeje televizní reklamy vzrostly o dvě procenta na 3,7 miliardy korun. Z vysílání ostatních komerčních sdělení firma inkasovala téměř půl miliardy Kč.

TV Nova zaměstnávala loni 497 pracovníků, což je o 12 více než v roce 2015. Osobní náklady se zvýšily o 22 milionů na 377 milionů korun. TV Nova patří do mediální skupiny CME. Provozuje televizní kanály Nova, Nova Cinema, Nova 2, Nova Action, Nova Sport a Nova Gold.

 

Zdroj: ČTK

Společnosti Nova stoupl zisk o 100 milionů na 297 milionů korun Foto: Michal Kvapil / Zet

reklama

Další články

 1. TOP 10 nejdražších měst světa

  Společnost ·

  Světový vydavatel analýz The Economist Intelligence Unit sestavil žebříček nejdražších měst světa. Na jeho špici figurují dvě asijská města. Na rozdíl od těch evropský…

 2. Lufthansa dosáhla v pololetí rekordního zisku

  Byznys ·

  Německá letecká firma Lufthansa zaznamenala v prvním pololetí rekordních výsledků. Očištěný provozní zisk se téměř zdvojnásobil na 1,04 miliardy eur (27,2 miliardy kor…

 3. Česko chrání před hackery nový úřad

  Společnost ·

  Svoji činnost odstartoval v úterý v Brně Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ten se novelou zákona vyčlenil z Národního bezpečnostního úřad…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.