reklama

Společnosti Sony stoupl ve čtvrtletí zisk o 34 % díky zájmu o Playstation

Japonské technologické společnosti Sony stoupl ve fiskálním třetím čtvrtletí zisk o 33,5 procenta na 120 miliard jenů (24,7 miliardy korun). Za růstem stál podle dnešního prohlášení firmy především prodej v herní divizi. Výhled na celý rok ponechala Sony beze změn.

Mohlo by vás zajímat

Tržby se za tři měsíce do konce prosince zvýšily o půl procenta na 2,58 bilionu jenů. Vysoký prodej konzole a herního softwaru zbrzdil propad v divizích obrazových snímačů a mobilní komunikace. Sony mimo jiné vyrábí herní konzole PlayStation, televizory Bravia či mobilní telefony Xperia.

Provozní zisk firmy stoupl o 11 procent na 202,1 miliardy JPY. Překonal tak očekávání analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters, kteří čekali zisk 175 miliard JPY.

Společnost nyní prochází restrukturalizací, která má zlepšit ziskovost operací. Za celý fiskální rok do konce března Sony očekává zisk 140 miliard jenů. Loni se firma propadla do ztráty. Provozní zisk se má zvýšit na 320 miliard JPY z loňských 68,5 miliardy JPY.

 

 

Zdroj: ČTK

Společnosti Sony stoupl ve čtvrtletí zisk o 34 % díky zájmu o Playstation Foto: charnsitr / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.