reklama

Stát koupí za 10 milionů korun nejsilnější český remorkér Beskydy

Stát koupí za zhruba deset milionů korun nejsilnější český remorkér Beskydy kotvící v Děčíně. Se soukromým majitelem už má dojednanou předběžnou smlouvu. Informovala o tom Česká televize. Dlouhodobé sucho způsobilo v rámci provozu lodí ztráty. Z toho důvodu jí hrozilo odstavení. Dříve bylo tak silných remorkérů určených k přetahování těžce naložených lodí přes obtížné úseky 12, ale v současnosti jsou Beskydy posledním z nich v provozu.

Mohlo by vás zajímat

Kolesový motorový remorkér původní české konstrukce pocházející z roku 1956 dokáže vyprošťovat uvázlé lodě, nebo je vléct, když je v Labi příliš nízká hladina vody. „Zůstane v každém případě v Děčíně a bude jako doposud plnit svoji roli,“ řekl ČT mluvčí Ředitelství vodních cest Jan Bukovský. Kapitán lodi Vladimír Weinlich loni řekl, že náklady na roční provoz remorkéru Beskydy se pohybují okolo jednoho milionu korun.

Letos prováděl remorkér Beskydy podle televize mimo jiné tři záchranné akce. V březnu například vyprostil českou nákladní loď, která uvázla u mostu v Drážďanech a týden blokovala dopravu na Labi.

Již dříve navrhovalo město Děčín, Ústecký kraj a Praha, aby byl remorkér Beskydy zachráněn tím, že bude prohlášen za kulturní památku.

 

 

 

Zdroj: ČTK

Stát koupí za 10 milionů korun nejsilnější český remorkér Beskydy Foto: ČTK/Zavoral Libor

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.