reklama

Téměř čtvrtina Čechů má zkušenost se šikanou na pracovišti. Právní opora je příliš obecná

Mobbing, bossing, staffing nebo chairing. To jsou základní typy šikany na pracovišti, se kterými má podle posledních průzkumů agentury STEM/MARK zkušenost téměř čtvrtina českých zaměstnanců. Číslo v posledních letech roste. Podle Alice Kubíčkové z advokátní kanceláře LP Legal je navíc nastavení právní opory vůči takovému chování velice komplikované. Zákoník práce je podle ní v této věci moc obecný.

Mohlo by vás zajímat

Všechny výše jmenované formy jsou šikanou psychickou a liší se zejména tím, vůči komu je namířena. Pod slovem „mobbing“ si můžeme představit obecně šikanování mezi jednotlivými zaměstnanci. „Bossing“ je šikana mířená shora, kdy nadřízený šikanuje svého podřízeného.  V našich poměrech méně častá forma může být i „chairing“, kdy soupeří dva nebo více zaměstnanců o vedoucí pozici a vzájemně si škodí. „Staffing“ je pak forma šikany zdola. „S příchodem zahraničních společností do České republiky je to forma, která nabývá na množství. V podstatě se to stává, když zaměstnanci nepřijmou svého nového šéfa. Většinou to bývá expat, který bývá vyslán z mateřské společnosti, aby dohlížel na pobočku a rozjel ji,“ vysvětlila Kubíčková.

Celkem 23 procent Čechů má podle nedávného průzkumu zkušenost s jednou z forem šikany na pracovišti. Čísla se navíc za posledních pět let poměrně zvyšují. Kubíčková ale vysvětluje zvyšující se statistiky zejména tím, že se o věci více hovoří. „K nárůstu dochází. Je to samozřejmě způsobeno obecně naladěním ve společnosti, nárůst čísel souvisel i s hospodářskou krizí. Nicméně jsem přesvědčena o tom, že se o šikaně v poslední době mnohem více hovoří. S oblibou to přirovnávám k domácímu násilí. V okamžiku, kdy se o tomto problému začalo více mluvit, začala čísla narůstat,“uvedla na rádiu Zet.

Zaměstnanec se bránit může, musí mít ale důkazy

Jak se ale proti šikaně na pracovišti bránit? Podle Kubíčkové je právní opora v zákoníku práce v této věci spíše obecná. Zaměstnanec se tak bránit může, ale musí mít důkazy například ve formě emailové korespondence nebo svědectví kolegů. „V okamžiku, kdy se jedná o ten bossing, tak si těžko představíme, že by ostatní kolegové svědčili proti svému chlebodárci,“ řekla Kubíčková.

„Bohužel to legislativně správně uchopit tak, aby to bylo správné pro všechny, nelze. Je to velmi komplikované. I to je možná jeden z důvodů, proč zatím nedošlo u nás k žádné legislativní úpravně, byť v zahraničí ta úprava v některých zemích je a funguje,“ podotkla s tím, že hranice šikany pro každého leží někde jinde.

 

 

Celý rozhovor o šikaně na pracovišti s Alicí Kubíčkovou z advokátní kanceláře LP Legal si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Téměř čtvrtina Čechů má zkušenost se šikanou na pracovišti. Právní opora je příliš obecná Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Ikea si dláždí cestu k prvnímu obchodu v Indii

    Byznys ·

    Švédský výrobce nábytku Ikea zahájil práce na svém prvním obchodě v Indii, který se bude nacházet v Hajdarábádu na jihu země. Společnost slibuje otevřít prodejnu do ko…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.