reklama

Teroristické útoky připravily francouzské hotely o 7,3 miliardy korun

Listopadové teroristické útoky v Paříži připravily tamní hotely o zhruba 270 milionů eur (7,3 miliardy korun). Atentáty mají navíc na obsazenost hotelů stále negativní vliv. Informace vyplývají ze zprávy výzkumné společnosti MKG Group.

Mohlo by vás zajímat

Ubytovací sektor se i v lednu potýká s problémy, je však naděje na oživení od poloviny února, pokud nedojde k žádnému jinému incidentu, tvrdí MKG. V letošním roce by také mohly poptávku po hotelovém ubytování dál podpořit lepší hospodářské podmínky, mistrovství Evropy ve fotbale, které se uskuteční ve Francii v polovině června, a veletrhy.

Při teroristických útocích loni 13. listopadu zemřelo v Paříži 130 lidí. Paříž je jedním z turisticky nejoblíbenějších měst světa a útoky otřásly celým turistickým odvětvím. Většina podnikatelů v odvětví ale doufá, že pokles počtu turistů nebude trvat dlouho, uvedla agentura Reuters.

„Odhadujeme, že výpadek příjmů francouzského hotelového průmyslu je 270 milionů eur, z toho 146 milionů eur jen v Paříži,“ řekl novinářům ředitel vývoje ve společnosti MKG Group Vangelis Panayotis.

Ředitel hotelové skupiny AccorHotels, která je největší v Evropě, v prosinci uvedl, že skupina stále pociťuje ekonomické dopady útoků a ve druhé polovině prosince zaznamenala méně rezervací na poslední chvíli ve srovnání s předchozím rokem. Očekává, že dopady budou patrné tři až čtyři měsíce.

Francie, která se zatím neúspěšně snaží podpořit svoji ekonomiku, je nejvíce navštěvovanou zemí světa. Paříž loni navštívilo asi 32,2 milionu turistů.

Celková obsazenost hotelů ve Francii loni klesla o 0,3 procentního bodu na 65,4 procenta. Příjem na pokoj ale o 0,1 procenta vzrostl. V samotné Paříži podle údajů MKG obsazenost klesla o 3,4 procentního bodu, příjem na pokoj se pak snížil o 3,7 procenta.

 

 

Zdroj: ČTK

Teroristické útoky připravily francouzské hotely o 7,3 miliardy korun Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.