reklama

Tillerson a Lavrov jednali v New Yorku. Najdou obě země společnou řeč?

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson a jeho ruský protějšek Sergej Lavrov v neděli v New Yorku hovořili o spolupráci při řešení syrské krize, o otázkách Blízkého východu a také o snahách zajistit mír na Ukrajině. Řekla to mluvčí šéfa ruské diplomacie Maria Zacharovová.

Mohlo by vás zajímat

Mluvčí prozradila pouze tolik, že "schůzka se týkala spolupráce v syrské krizi, otázek Blízkého výhodu a minské dohody". Další podrobnosti nebyly oznámeny.

Americká média byla původně pozvána, aby pokryla začátek jednání, nakonec však byla požádána, aby prostory jedná opustila.

Oba ministři se v New Yorku setkali před začínajícím zasedáním Valného shromáždění OSN v době, kdy jsou vztahy mezi oběma velmocemi velmi chladné. Podle mnohých se výrazně zhoršily poté, co do křesla prezidenta Spojených států amerických usedl současný prezident, Donald Trump. 

Sýrie je jedním z témat, u nichž chce Washington najít s Moskvou společnou řeč, například pokud jde o boj proti takzvanému Islámskému státu.

 

Zdroj: ČTK, ZET

Tillerson a Lavrov jednali v New Yorku. Najdou obě země společnou řeč? Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Nad Atlantikem se vytvořila bouře Maria

    Společnost ·

    Nad Atlantickým oceánem se vytvořila tropická bouře Maria, do pondělí pravděpodobně zesílí a přesune se nad některé z ostrovů, které nedávno zpustošil hurikán Irma. Uv…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.