reklama

Trump by mezi kandidáty na amerického prezidenta uvítal mediálního magnáta Bloomberga

Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump řekl, že by uvítal kandidaturu někdejšího newyorského starosty a mediálního magnáta Michaela Bloomberga. Trump však zároveň uvedl, že by z tohoto souboje vyšel jako vítěz. O Trumpově prohlášení informoval deník The Wall Street Journal. Bloomberg uvažuje o tom, že se do boje o post prezidenta přidá jako nezávislý. Případné rozhodnutí se očekává do konce března.

Mohlo by vás zajímat

„Byl bych velmi rád, kdyby Michael Bloomberg kandidoval,“ řekl Trump v nedělním rozhovoru se stanicí NBC. „Chtěl bych to klání. Myslím, že bych si proti němu vedl velmi dobře,“ prohlásil. Dodal, že s Bloombergem se přátelí roky. „Upřímně, nevím, zda jsme stále ještě přáteli,“ uvedl.

Bloomberg je podle The New York Times znepokojen převahou Trumpa mezi republikány, přehmaty demokratky Hillary Clintonové a vzestupem jejího rivala senátora Bernieho Sanderse. Bloomberg už proto podle The New York Times instruoval své poradce, aby připravili plány pro kampaň před prezidentskými volbami letos v listopadu.

Zatímco Trump by silného protikandidáta, jakým by nezávislý Bloomberg zřejmě byl, uvítal, Sanders se vyjádřil vyhýbavěji. Bylo by podle něj zajímavé, kdyby se o úřad v Bílém domě ucházeli dva miliardáři, tedy Bloomberg a realitní magnát Trump.

„Vypovídalo by to o tom, o čem mluvím už dlouho, a to že tato země míří od demokracie k oligarchii, když miliardáři jsou těmi, kdo kontrolují náš politický život,“ řekl Sanders. „To není to, o čem by podle mého měla americká demokracie být,“ řekl o možném souboji dvou miliardářů. „Pokud k tomu dojde, jsem přesvědčen, že my zvítězíme,“ dodal.

Clintonová, která je podle průzkumů demokratickou favoritkou, se možného vstupu Bloomberga do voleb neobává. „Z toho, co napsal, jsem vyvodila, že když nezískám nominaci, tak by o tom (kandidatuře) uvažoval,“ řekla. „Takže mu to usnadním a nominaci získám,“ dodala s tím, že Bloomberg tedy kandidovat nemusí.

Bloomberg byl do roku 2007 republikánem, od té doby je nezávislý. Má těsné vazby na Wall Street a v posledních letech investuje miliony dolarů do kampaní za větší kontrolu zbraní a za právo na potrat, což by mohlo odradit levicové i pravicové voliče, uvedly The New York Times. Bývalý newyorský starosta je ale přesvědčen, že získá voliče nadstranickou vizí zaměřenou na výsledky.

 

 

Zdroj: ČTK

Trump by mezi kandidáty na amerického prezidenta uvítal mediálního magnáta Bloomberga Foto: lev radin / Shutterstock.com: Michael Bloomberg

reklama

Další články

 1. Počet i objem bankovek v oběhu loni vzrostl

  Byznys ·

  V České republice bylo ke konci loňského roku v oběhu téměř 2,1 miliardy bankovek a mincí, což je meziroční nárůst o téměř šest procent. Hodnota peněz v oběhu stoupla …

 2. Sněhová bouře v USA si už vyžádala 19 mrtvých

  Společnost ·

  Nejméně 19 lidí zahynulo v souvislosti s mohutnou sněhovou bouří, která ochromila velkou část východního pobřeží USA. Bouře zasáhla zhruba 85 milionů lidí, stav nouze …

 3. Čína chce zavést svou vlastní kryptoměnu

  Byznys ·

  Čínská centrální banka uvedla, že chce vydat vlastní digitální měnu. Slibuje si od toho snížení nákladů na výrobu tradičních papírových peněz, zlepšení výběru daní a e…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.