reklama

Twitter opouštějí vedoucí pracovníci, personální otřes má dostat akcie z rekordních minim

Sociální síť Twitter opouštějí čtyři vysoce postavení zaměstnanci. Mezi nimi je i ředitel technologií Alex Roetter a produktový ředitel Kevin Weil. Internetový magazín Business Insider informuje o tom, že personální otřesy ve společnosti mají zastavit stagnaci zájmu o tuto sociální síť. Mimo jiné také mají dostat akcie Twitteru z minim, na která se dostaly v tomto měsíci.

Mohlo by vás zajímat

Generální ředitel Twitteru Jack Dorsey oznámil odchody svých podřízených ve svém nedělním tweetu. Personální změny se dotkly i viceprezidentky globálních médií Katie Jacobs Stantonové a viceprezidenta pro lidské zdroje Skipa Schippera.

Dorsey ve svém tweetu napsal, že se všichni čtyři manažeři rozhodli odejít dobrovolně. Business Insider ovšem uvádí, že tomu tak nebylo.

Dorsey zároveň oznámil, že produktový, mediální a HR tým Twitteru bude dočasně vést současný provozní ředitel Adam Bain. Technologie, design a výzkum si vezme na starost technický ředitel Adam Messinger.  

Ve společnosti Twitter nejsou personální otřesy na vedoucích pozicích podle zpravodajského serveru CNN ničím neobvyklým. Spoluzakladatel společnosti Jack Dorsey například loni v říjnu nahradil generálního ředitele Dicka Costola.

Sociální síť musí nyní čelit velkému tlaku akcionářů. Tento měsíc se totiž akcie Twitteru dostaly na historická minima, když jejich hodnota klesla o 23 procent.

Dorsey se po nástupu do nejvyšší funkce podle CNN snaží učinit Twitter přitažlivějším pro širší veřejnost. Například už naznačil, že by společnost mohla rozšířit současný maximální limit 140 znaků v jednom příspěvku.

 

 

Zdroj: Business Insider, CNN, Zet

Twitter opouštějí vedoucí pracovníci, personální otřes má dostat akcie z rekordních minim Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Počet i objem bankovek v oběhu loni vzrostl

    Byznys ·

    V České republice bylo ke konci loňského roku v oběhu téměř 2,1 miliardy bankovek a mincí, což je meziroční nárůst o téměř šest procent. Hodnota peněz v oběhu stoupla …

  2. Sněhová bouře v USA si už vyžádala 19 mrtvých

    Společnost ·

    Nejméně 19 lidí zahynulo v souvislosti s mohutnou sněhovou bouří, která ochromila velkou část východního pobřeží USA. Bouře zasáhla zhruba 85 milionů lidí, stav nouze …

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.