reklama

Uber čelí podezření, že vytvořil tým na sledování konkurence

Alternativní taxislužba Uber čelí obvinění, že vytvořila špionážní tým, jehož úkolem bylo krást konkurenci obchodní tajemství. Informace o vyšetřování se na základě údajů agentury AP dostaly na veřejnost v rámci úterního soudního slyšení souvisejícím se sporem, v němž společnost Waymo viní Uber z krádeže technologií pro samořízené vozy.

Mohlo by vás zajímat

Vyšetřování se soustředí na informace obsažené ve 37stránkovém dopisu, který bývalý manažer Uberu Richard Jacobs v květnu zaslal firemnímu právníkovi. Jacobs při úterním soudním slyšení vypověděl, že jeho dopis obsahoval obvinění, že Uber vytvořil tajnou divizi určenou pro krádeže obchodních tajemství konkurenci.

Soudce Williama Alsupa, který se zabývá sporem mezi společnostmi Waymo a Uber, o tomto obvinění minulý týden informovalo ministerstvo spravedlnosti. V úterý obvinění označil za skandální a podrobil ostré kritice právní zástupce Uberu za to, že ho o záležitosti již dříve neinformovali. Odložil i začátek procesu, aby poskytl firmě Waymo víc času na shromáždění důkazů.

 

 

Zdroj: ČTK

Uber čelí podezření, že vytvořil tým na sledování konkurence Foto: Prathan Chorruangsak / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Posledním místopředsedou Sněmovny se stal Fiala

    Společnost ·

    Poslanci v úterý zvolili předsedu ODS Petra Fialu zbývajícím místopředsedou Sněmovny. Obdržel 116 hlasů ze 183. Výsledky volby oznámil na plénu předseda sněmovní voleb…

  2. Severní Korea prý chystá další raketový test

    Bezpečnost ·

    Japonsko zachytilo radiové signály, které mohou naznačovat, že se Severní Korea chystá odpálit balistickou střelu. Podobné signály nicméně nejsou zcela neobvyklé a nej…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.