reklama

USA uvalily nové sankce proti KLDR a čínským subjektům

Spojené státy v úterý uvalily nové obchodní sankce proti Severní Koreji. Restrikce se dotýkají i čtyřech čínských společností a jednoho Číňana. Postiženy jsou také severokorejské obchodní společnosti nebo lodě. Informaci přinesla agentura AP. 

Mohlo by vás zajímat

USA uvalily sankce na čtyři čínské obchodní společnosti a jednoho Číňana, kteří s KLDR prováděli obchody ve výši stovek milionů dolarů. Dále se sankce vyhlášené ministerstvem financí USA vztahují na šest severokorejských přepravních a obchodních společností a 20 lodí. Jedna severokorejská společnost, na něž se nové sankce rovněž vztahují, dodávala pracovníky do zahraničí a podle agentury Reuters působila v Číně, Rusku, Kambodži a Polsku.

Sankce jsou součástí úsilí o narušení financování jaderného a raketového programu země, kterou americký prezident Donald Trump v pondělí vrátil na seznam států podporujících terorismus.

Ministerstvo financí uvedlo, že sankce zasáhnou obchod v celkovém objemu 750 milionů dolarů, realizovaný mezi Čínou a KLDR. Ministr financí Steven Mnuchin zdůraznil, že Spojené státy jsou odhodlány „maximalizovat tlak“ zacílený na odstřižení Severní Koreje od vnějších zdrojů obchodu a příjmů.

Sankcionované subjekty rovněž nesmí držet americká aktiva nebo obchodovat s Američany.

 

 

Zdroj: ČTK

USA uvalily nové sankce proti KLDR a čínským subjektům Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Chce Turecko zvážit členství v NATO?

    Bezpečnost ·

    Turecko by podle poradce prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana mělo přehodnotit své členství v Severoatlantické alianci. Yalçin Topçu tak reagoval na poslední rozepři v N…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.