reklama

Úžasná fakta o soukromém sídle Billa Gatese

Není překvapivé, že zakladatel technologické společnosti Microsoft a zároveň nejbohatší muž světa Bill Gates má i extravagantní bydlení. Jeho dům dostal dokonce přezdívku Xanadu 2.0 po sídle Charlese Fostera Kanea z filmu Občan Kane. Gatesovo panství stálo 63 milionů dolarů a sedm let práce, stojí na více než 6 tisících metrech čtverečních a oplývá technologickými vychytávkami.

Mohlo by vás zajímat

1. Dnes má majetek hodnotu 125 milionů dolarů Podle úřadu v King County má letos majetek hodnotu 124,9 milionu dolarů. Gates koupil pozemek v roce 1988 za 2 miliony dolarů. 
2. Na dokončení projektu bylo třeba 1180 kubíků dřeva Dům byl postaven z pětisetleté borovice Douglasky. Na konstrukci pracovalo 300 dělníků, z čehož bylo 100 elektrikářů.
3. Obrazy na zdech můžete podle nálady změnit pouhým stiskem tlačítka Po celém domě se nachází počítačové obrazovky za 80 tisíc dolarů. Každý si na ně může vybrat takový obraz, jaký jen chce. 
4. V domě je trampolínová místnost s šestimetrovým stropem Zábavná alternativa ke standardnímu cvičení na strojích. 
5. Obrovská přijímací hala pojme až 200 hostů Hala o rozloze přes 200 metrů čtverečních, která pojme 150 sedících nebo 200 stojících lidí. Na jedné straně haly se nachází obří krb, na druhém pak 264 palcová obrazovka.
6. Dům má 24 koupelen a 6 kuchyní Kuchyně jsou různě po domě, aby se personál mohl připravit na každou událost. Koupelny pak mohou být užitečné, pokud se v domě pořádá party. 
7. Nachází se zde i enormní knihovna s rukopisem, za který dal Gates 30 milionů dolarů Knihovnu o 195 metrech čtverečních zakrývá kopule a na stropě visí citát z knihy Velký Gatsby. V knihovně je také Codex Leicester - rukopis Leonarda da Vinciho, za který dal Gates 30,8 milionu dolarů v aukci roku 1994.
8. Tamní domácí kino pojme 20 hostů Domácí kino je laděno do dekorativního stylu Art deco. Má vše, co můžete najít v multikinech - plyšové pohodlné sedačky i stroj na popcorn. 
9. V garáži může stát až 23 aut Dům poskytuje několik garáží v různých částech objektu. Nejzajímavější z nich podzemní garáž z ušlechtilé ocele a betonu, která pojme 10 aut.
10. Na zahradě má Gates oblíbený strom, který je elektronicky monitorovaný Bill Gates má u příjezdové cesty oblíbený čtyřicetiletý javor. ten je sledovaný pomocí počítače. Pokud zjistí, že je příliš suchý, automaticky ho zavlaží. 
11. Písek na pláži u domu se dováží z Karibiku Gatesovo sídlo se nachází u jezera. Písek u jeho břehu se však dováží z ostrova Svatá Lucie. 
12. V minulosti byla vydražena prohlídka Gatesova domu za 35 tisíc dolarů

Microsoft  každý rok pořádá aukci, kam všichni zaměstnanci něco darují a poté sami draží. Výtěžek jde na charitativní fond společnosti. Gates jednou věnoval do aukce soukromou prohlídku Xanadu 2.0. Zaměstnanec Microsoftu ji vydražil za 35.000 dolarů.

 

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

Úžasná fakta o soukromém sídle Billa Gatese Foto: wikimedia.commons.org

reklama

Další články

 1. Osm největších evropských vojevůdců všech dob

  Společnost ·

  V průběhu staletí čelila Evropa řadě mezistátních konfliktů, z nichž vzešla velká řada významných vojevůdců. Všechny osoby spojuje stejná věc. Jde o mistry taktiky, kt…

 2. První trasa Hypersmyčky by mohla být v Dubaji

  Tech ·

  Dubaj se dostává do popředí závodu o tom, kdo postaví nejrychlejší masovou tranzitní síť na planetě. Město Spojených arabských emirátů zvažuje možnosti, kudy by vysoko…

 3. Vila Tugendhat slaví 15 let v UNESCO

  ·

  Brněnská vila Tugendhat se přesně před 15 lety ocitla na seznamu světového dědictví UNESCO. Průměrná roční návštěvnost od té doby podle statistik Muzea města Brna stou…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.