reklama

Uživatelé Maců a iPhonů by měli kvůli bezpečnostnímu riziku aktualizovat své systémy

Technologická společnost Apple vyzývá uživatele, aby provedli aktualizaci systému OS X a internetového prohlížeče Safari. Zamezí tak kritickému problému spojenému se zabezpečením. Výzkumníci z firmy Lookout a Univerzity v Torontu již dříve varovali před bezpečnostními riziky pojícími se k operačnímu systému iOS. Ohroženi jsou přitom „nepohodlní“ novináři a aktivisté. Podle zpravodajského serveru CNN je sledují vlády, které využívají speciálního softwaru od izraelské společnosti NSO, jež je schopen získat důvěrná data ze zařízení Applu.

Mohlo by vás zajímat

NSO se podle CNN otevřeně chlubí softwarem, který dokáže sledovat telefon libovolného člověka. K častým klientům této izraelské firmy patří vlády. Apple již dříve vydal aktualizaci pro zařízení iPhone a iPad se systémem iOS 9. Nyní se zdá, že zranitelní mohou být i uživatelé používající internetový prohlížeč Safari nebo operační systém OS X.

Problém se poprvé podle CNN objevil poté, co aktivista za lidská práva ze Spojených arabských emirátů Ahmed Mansoor obdržel minulý měsíc podezřelé textové zprávy. V jedné byl připnutý link s malwarem, po jehož otevření by došlo k zpřístupnění příchozích a odchozích zpráv, kamer, mikrofonu telefonu a své polohy třetím stranám.

Pravidelné instalace aktualizací udrží váš systém zabezpečený. Vyhněte se proto tlačítku „připomenout později“. Může vám to pomoci vyhnout se mnoha nepříjemnostem. 

 

 

Zdroj: CNN, Zet

 

Uživatelé Maců a iPhonů by měli kvůli bezpečnostnímu riziku aktualizovat své systémy Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. V Číně začínal dvoudenní summit skupiny G20

    Byznys ·

    Ve východočínském městě Chang-čou začíná dvoudenní summit skupiny největších světových ekonomik G20. Hlavy států jednají o tom, jak podpořit slábnoucí světovou ekonomi…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.