reklama

V asijsko-pacifické oblastí prosadíme poctivý obchod a zůstaneme partnery, řekl Trump

Spojené státy americké hodlají v asijsko-pacifické oblasti prosazovat poctivý obchod a zůstanou partnery tamních zemí. V rámci projevu na summitu zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) to v pátek sdělil americký prezident Donald Trump.

Mohlo by vás zajímat

„Budeme přáteli, partnery a spojenci“ asijsko-pacifické oblasti, prohlásil Trump v projevu, který začal vyjmenováním úspěchů jednotlivých asijských států.

Později se věnoval vysvětlení budoucích obchodních vztahů USA s tímto regionem. „Očekáváme, že naši obchodní partneři budou dodržovat pravidla. Budeme trvat na poctivé a vyrovnané obchodní praxi,“ prohlásil americký prezident.

Ujistil, že USA chtějí obchodovat při zachování vzájemného respektu partnerů a také zisku pro obě strany. „Uzavřeme bilaterální obchodní dohody s jakýmkoli“ partnerem v asijsko-pacifické oblasti, prohlásil americký prezident, který v lednu podepsal příkaz o odstoupení od Transpacifické smlouvy (TPP). Smlouvu uzavřela minulá administrativa, ale Kongres ji neratifikoval.

V pasáži věnované Číně Trump řekl, že obchodní bilance s touto zemí není pro USA přijatelná a že USA nehodlají nadále tolerovat žádné zneužívání postavení v obchodním vztahu. „Musíme zajistit, aby všichni hráli podle pravidel, a to nyní nedělají,“ prohlásil.

Trump ujistil, že nedovolí zneužívání USA při obchodování. „Vždy budu klást Ameriku na první místo,“ ujistil.

 

 

Zdroj: ČTK

V asijsko-pacifické oblastí prosadíme poctivý obchod a zůstaneme partnery, řekl Trump Foto: Evan El-Amin / Shutterstock.com: Americký prezident Donald Trump

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.