reklama

V červenci se po sérii poklesů zvýšila průměrná sazba hypoték na 1,88 procenta

Průměrná úroková sazba hypoték v Česku se v červenci nepatrně zvýšila na 1,88 procenta. Ukončila tím sérii pěti poklesů za sebou. Podle údajů Fincentra Hypoindexu byla v červnu na historickém minimu dosahujícím 1,87 %. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték v České republice bez ohledu na dobu fixace.

Mohlo by vás zajímat

Během prvního prázdninového měsíce si sjednalo hypoteční úvěr 7615 lidí, což je po lednu druhý nejnižší počet v letošním roce. Proti minulému měsíci jsou nižší i objemy. V červenci byly sjednány hypoteční úvěry za 15,225 miliardy korun. Jde o třetí nejnižší objem letošního roku.

„Sazby během července stagnovaly, lídři hypotečního trhu nepřišli s výraznými změnami a akční nabídky menších bank prakticky jen dohánějí největší hráče,“ uvedl hlavní analytik Fincentra Josef Rajdl. Obvyklé prázdninové zpomalení by podle něj mohlo plynule přejít v nižší objemy v závěru roku, kdy se banky začnou více soustředit na změny, které je čekají od prosince v souvislosti s nabytím účinnosti zákona o spotřebitelském úvěru.

Objemy a počty hypoték sice v červenci klesly, ale zvýšila se průměrná výše hypotéky, která se zase přiblížila ke dvěma milionům korun. V průměru si lidé půjčovali 1,999405 korun, což je druhá nejvyšší částka za letošní rok.

 

 

Zdroj: ČTK

V červenci se po sérii poklesů zvýšila průměrná sazba hypoték na 1,88 procenta Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.