reklama

„V dětství jsem neměl žádné vzory, chtěl jsem být lepší než ostatní,“ řekl Adam S. Helcelet

V mladí je důležité narazit na dobrého trenéra, který člověka nezničí. V pořadu Myšlení první ligy to řekl desetibojař Adam Sebastian Helcelet. Ten rovněž říká, že v mládí nevzhlížel k žádným vzorům. Šel si naopak za motivací, která jej vedla k tomu, aby byl úspěšnější než ostatní desetibojaři. Více informací ze zajímavého rozhovoru se dozvíte v novém článku. Na otázky se již tradičně tázal kouč, mentor a bývalý šéf Microsoftu pro Evropu Jan Mühlfeit.

Další díly pořadu

Kdo u vás objevil talent ve sportu?

Já si myslím, že talent ke sportu ve mně určitě objevil táta. Táta dělal sport, byl profesionální hasič, dělal i box, takže těch sportu bylo hodně. Naše rodinná tradice byla vždy sportovat. Praděda se zasloužil o rozšíření sokola na Moravu. Takže všichni byli vždy sokolíci.

Jsou nějací učitelé nebo trenéři, na které vzpomínáte z mládí?

Musím říct, že jsem měl vždy štěstí na trenéry. V tom mládí je strašně důležité narazit na dobrého trenéra, který vás nějakým způsobem prostě nezničí. Tam je důležité, aby to dítě bavilo, aby si prostě pořád hrálo. Já jsem začal trénovat s bývalou překážkářkou paní Šrámkovou. Ta mi dala veškeré základy všestrannosti a hlavně to pojala formou hry a na tréninku vytvořila dobrou partu. To byl základ, který jsem dostal od útlého věku.

Kdo na vás měl v dětství krom učitelů a trenérů největší vliv? Měl jste nějaké hrdiny, kterým jste se chtěl vyrovnat?

Od malinka mám rád historii. Takže mými hrdiny byl třeba Achilles. Já jsem ale nějaké vzory úplně neměl. Spíš jsem si představoval nějaké desetibojaře -právě toho Tomáše Dvořáka nebo Romana Šebrleho. Nastavil jsem si, že je chci prostě porazit. Nechtěl jsem být jako oni, ale chtěl jsem mít nějakou metu, kterou bych chtěl dosáhnout. Že bych k někomu vzhlížel, to asi úplně ne.

Jaké si myslíte, že máte silné stránky a přirozené talenty?

Sebe vnímám jako sportovce filozofa. Hodně rád přemýšlím. Hodně rád přemýšlím nad věcmi, které jsem udělal špatně, chci se z toho poučit. Další věc si myslím, že mám tah na branku. Když si něco vysním, tak prostě za tím jdu a i přes ty překážky, i když se něco nedaří, si jsem z toho schopen vzít to pozitivní a odrazit se od toho a pokračovat dál.

Čemu jste se naučil na olympiádě v Riu de Janeiru?

V Riu jsem se hlavně naučil, že mám hlídat peněženku. Po té atletické stránce to byla má první olympiáda. Olympiáda je úplně něco jiného než ostatní závody. Tam vlastně každý profesionální sportovec má sen uspět na olympiádě. Tam jsou ti nejlepší sportovci z nejlepších a každý tam je v nejlepší formě. Každý si v hlavě nastaví, že chce uspět. Je to jednou za čtyři roky a uspět je hrozně těžké. Já jsem si tam dal jako jediný atlet osobák. To mě také potěšilo.

Zdroj: Youradio News

„V dětství jsem neměl žádné vzory, chtěl jsem být lepší než ostatní,“ řekl Adam S. Helcelet Foto: Youradio News: Jan Mühlfeit a Adam Sebastian Helcelet

reklama

Další články

1. Trápí CEFC vysoké úroky z úvěrů?

Byznys ·

Čínská skupina CEFC China Energy si v poslední době byla ochotna krátkodobě půjčovat peníze za mimořádně vysoké úroky, a to až ve výši 36 procent ročně. S odvoláním na…

2. Zástupci CDU/CSU a SPD podepsali koaliční smlouvu

Společnost ·

Zástupci konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) dnes v Berlíně podepsali koaliční smlouvu. Stalo se tak téměř šest měsíců po parlamentních volbách. Vel…

3. Škoda Auto hlásí rekordní únor

Byznys ·

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto měla nejlepší únor za 123 let existence firmy, svým zákazníkům po celém světe dodala 92.800 vozů. Je to nárůst o 14,3 procenta …

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.