reklama

V Praze se otevírá nové vývojové centrum Microsoftu, přijme až 200 pracovníků

Americká firma zabývající se softwarem Microsoft otevírá v Praze vývojové centrum systémů pro řízení vztahů se zákazníky. Do konce letošního roku chce přijmout 80 nových pracovníků. V následujících letech má vzniknout až 200 nových pracovních míst. Microsoft již má v Praze vývojové centrum aplikace pro videohovory Skype, kde zaměstnává zhruba 250 lidí.

Mohlo by vás zajímat

Pražský tým bude součástí globální vývojové divize Microsoft Dynamics CRM a bude spolupracovat s týmy v USA, Indii, Dánsku a Švýcarsku. „CRM aplikace zásadně ovlivňují a i nadále budou ovlivňovat oblast řízení vztahu se zákazníky, ale také marketing nebo prodej. Z toho důvodu je investice Microsoftu do posílení vývoje CRM produktů logickým krokem,“ uvedl ředitel vývojové divize Microsoft Dynamics CRM v Česku a Dánsku Martin Košťál.

Pro nové vývojové centrum bude Microsoft hledat programátory v celém regionu střední Evropy. „V tuto chvíli jsou otevřeny pozice pro spíše zkušenější programátory,“ uvedla firma. Nyní pro nové centrum potřebuje hlavně softwarové inženýry, práci nabídne také absolventům vysokých škol s technickým zaměřením.

Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě a jeho operační systém Windows používá většina osobních počítačů. Společnost vnikla v dubnu 1975, česká pobočka zahájila činnost v roce 1992.

 

 

Zdroj: ČTK

V Praze se otevírá nové vývojové centrum Microsoftu, přijme až 200 pracovníků Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.