reklama

Ve Francii evidují nejvíce nezaměstnaných lidí v historii

Nezaměstnanost ve Francii vzrostla v březnu o 0,4 procenta na rekordní úroveň 3,51 milionů lidí. O vývoji na trhu práce včera informovalo francouzské ministerstvo práce. Podíl nezaměstnaných tak meziročně stoupl o téměř pět procent. To komplikuje situaci francouzskému prezidentovi Françoisovi Hollandeovi, který během volební kampaně sliboval snížení nezaměstnanosti.  

Mohlo by vás zajímat

Za celé první čtvrtletí však přibylo jen 9 200 nezaměstnaných, což podle ministra práce Françoisa Rebsamena představuje nejnižší nárůst od roku 2011. „Přijatá opatření začínají přinášet ovoce,“ řekl ministr podle agentury AFP.

V únoru francouzská vláda schválila Hollandeovy hospodářské reformy, které mají podpořit ekonomický růst, ozdravit státní finance a přispět ke snížení nezaměstnanosti.

Měsíční čísla ministerstva práce nezahrnují míru nezaměstnanosti. Ta podle posledních údajů statistického úřadu Eurostat v únoru ve Francii zůstala na lednových na 10,6 procenta.

 

Zdroj: ČTK

 

Ve Francii evidují nejvíce nezaměstnaných lidí v historii Foto: kavalenkau / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Francie odškodní Rusko miliardou eur

    Byznys ·

    Francie zaplatí Rusku 1,1 miliardy euro jako kompenzaci za to, že mu na základě sankcí kvůli konfliktu na Ukrajině nedodá dvě vrtulníková plavidla Mistral. Uvedl to se…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.