reklama

Volkswagen musí počítat s dalšími případnými prodlevami od dodavatelů

Německý výrobce automobilů Volkswagen nemůže vyloučit další prodlevy ve výrobě kvůli problémům s jednotlivými dodavateli. Včera o tom informoval generální ředitel německého koncernu Matthias Müller. Podle jeho slov ale nevidí potřebu měnit způsob spolupráce s dodavateli.

Mohlo by vás zajímat

Volkswagen přitom již dříve oznámil, že přezkoumává svou strategii v oblasti nákupu součástek, aby se vyhnul podobným problémům ve výrobě, jaké zažil minulý měsíc. Firmy ES Automobilguss a Car Trim začátkem srpna přestaly Volkswagenu dodávat potřebné díly, což narušilo výrobu v několika továrnách automobilky.

Dodavatelé se s Volkswagenem 23. srpna dohodli na urovnání sporu a obnovení dodávek, přesný obsah dohody ale žádná ze stran nekomentovala. Podle některých informací mohl za tímto konfliktem stát jeden společný projekt, ze kterého sešlo.

„Byl to ojedinělý případ, normálně máme s dodavateli velmi dobré vztahy,“ uvedl včera Müller. Dodal nicméně, že možnost dalších prodlev ve výrobě nemůže nikdy vyloučit.

Podle listu Welt am Sonntag nemohl Volkswagen kvůli sporu s dodavateli vyrobit v plánovaném termínu zhruba 22 tisíc vozů Golf a Passat. Jeden z manažerů automobilky uvedl, že bude trvat několik týdnů, než se podaří výpadek ve výrobě způsobený sporem s dodavateli dohnat.

Volkswagen je největším výrobcem automobilů v Evropě. Jeho součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto, té se však spor s dodavateli nedotkl.

 

Zdroj: ČTK

Volkswagen musí počítat s dalšími případnými prodlevami od dodavatelů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.