reklama

„Všechno jde, když se chce,“ říká horolezec Radek Jaroš

Známý český horolezec Radek Jaroš byl posledním hostem pořadu Myšlení první ligy Jana Mühlfeita. Hovořil v něm mimo jiné o tom, že to byl jeho otec, kdo probudil jeho zájem o hory. Spolu jezdili do Krkonoš, přecházeli Tatry a právě on – byť vzpěrač – ho dostal mezi horolezce. 

Další díly pořadu

O čem ještě hovořil?

O výzvách.

„Nebojím se jít skoro do čehokoliv. Máme před sebou všichni hodně výzev. A mě život naučil výzvy přijímat a jít po nich. A pokud máte dobré lidi kolem sebe, pomůžou vám v tom,. Abyste při nich uspěli.“

O tom, která expedice byla nejtěžší.

„Těžko hledat tu úplě nejtěžší expedici. Z organizačního hlediska to byly asi expedice do Pákistánu. Jde o muslimskou zemi, mnozí čekají, že dostanou úplatek a k vlastní hoře pochod a přesun trvají až 14 dní – nejprve letecky, potom autobusem, džípem a pěšky. A když si to organizujete sám, tak to není jednoduché. Ale v roce 2009 jsem neplánovaně odletěl – a zcela sám – na expedici do Nepálu a tam se mi povedlo domluvit si a zorganizovat všechno na místě. A to přes fakt, že moje angličtina není úplně nejlepší. Ale ani tady jsem se výzvy nebál. Zkrátka všechno jde, když se chce.“

Kdy se dostává do zóny.

Při lezení tolik ne. U výškového horolezectví jde o dřinu, která je rozložena do časoprostoru. Jde o velké odříkání, nevím, zda tam člověk může jet na nějaké vlně. Spíše to prožívám u doplňkových sportů – jízda na horském kole, divoká voda, apod. Je ale pravda, že když jsme byli naposledy na K2, tak když jsme opustili poslední tábor, vylezli jsme na vrchol a vrátili jsme se zpátky, tak uteklo 22 hodin. Celou dobu něco řešíte a pohybujete se skoro na hranici bezvědomí, ale stále musíte disponovat maximálním soustředěním.

Text obsahuje pouze část informací z rozhovoru mezi Janem Mühlfeitem a Radkem Jarošem. Celý rozhovor si můžete poslechnout v playeru výše.

Pravidelné rozhovory s hosty rozvojového kouče, mentora a také bývalého prezidenta společnosti Microsoft pro Evropu Jana Mühlfeita na téma osobního rozvoje uvádíme v pořadu Myšlení první ligy na rádiu ZET každé pondělí po 10:45.

Zdroj: ZET

„Všechno jde, když se chce,“ říká horolezec Radek Jaroš Foto: Zet

reklama

Další články

1. Trump je prý ochoten jednat s Kimem

Společnost ·

Americký prezident Donald Trump, který doposud šířil převážně ostrá prohlášení na adresu severokorejského vůdce, prohlásil, že je připraven s Kim Čong-unem telefonicky…

2. Pojem Smart City zná v Česku pouhých 19 % lidí

Tech ·

Pojem Smart City zná v Česku pouze 19 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu, který pro společnost E.ON zpracovala agentura Ipsos. Koncept takzvaných chytrých řešení využ…

3. Ceny ropy kvůli růstu těžby v USA klesly

Byznys ·

Po růstu na nejvyšší hodnoty od května 2015 ceny ropy v pátek klesly v reakci na zvýšení těžby ve Spojených státech i kvůli oslabení poptávky po produkci amerických ra…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.