reklama

Výzkumné centrum Brno spojí při výzkumu mozku síly s korejskými vědci

Mezinárodní centrum klinického výzkumu Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně (ICRC) bude spolupracovat na výzkumu mozku s Korejským ústavem pro výzkum mozku. Podle mluvčího ICRC Pavla Gajdoše dosud centrum s Asijci centrum nespolupracovalo. Výsledkem spolupráce by mělo být například zlepšení situace v oblasti demence starší populace. 

Mohlo by vás zajímat

Instituce budou spolupracovat na společných výzkumech a budou vydávat publikace zaměřené na léčbu a prevenci proti onemocněním mozku.

Dohodu o vzájemné spolupráci podepsali šéfové obou center, a to brněnský Gorazd Bernard Stokin a korejský Son Ju-hun. „Mozek je dosud stále málo prozkoumaný, ale očekává se, že výzkum mozku přinese v blízké budoucnosti revoluční změny,“ řekl Son Ju-hun.

Podle Stokina patří výzkum mozku mezi priority brněnského centra. „Lze to brát od problémů spojených se stárnutím jako je demence až po mozkové mrtvice,“ uvedl Stokin.

Gejdoš upozornil, že dosud brněnské centrum spolupracovalo hlavně s výzkumníky z Ameriky a Evropy. „Korea je naším prvním krokem směrem do Asie. Dosud jsme s ní totiž nespolupracovali, přitom má výborné odborníky,“ uvedl Gejdoš.

Podle něj může spolupráce přinést lepší léčbu nemocí mozku, takže by mohla v konečném důsledku zmírnit demenci starších lidí nebo třeba napomoct v boji proti mozkovým mrtvicím. „Celá spolupráce je ale ještě na počátku, a tak je předčasně dělat jakékoliv závěry,“ dodal Gejdoš.

 

Zdroj: ČTK

Výzkumné centrum Brno spojí při výzkumu mozku síly s korejskými vědci Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Cena ropy roste, dostala se nad 60 dolarů

    Byznys ·

    Cena severomořské ropy Brent se včera vrátila nad hranici 60 dolarů za barel, když vzrostla o pět procent. Stalo se tak jednak na základě vývoje průmyslové výroby v Čí…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.