reklama

„Z problému jsem vždy v profesní kariéře dokázala vytěžit,“ říká Vignerová

Co tě nezabije, to tě posílí. Svým způsobem jde podle modelky a České Miss Anety Vignerové o klišé. Na druhou stranu jde o pravdivé tvrzení. Pokud totiž přejdete určitou tíživou věc, tak můžete získat i něco navíc. Více se už dozvíte v novém díle pořadu Myšlení první ligy, kterým provází kouč, mentor a bývalý šéf Microsoftu pro Evropu Jan Mühlfeit.

Další díly pořadu

Co vám nejvíce chybí z mládí, když vám bylo sedm nebo deset let?

Mám pocit, že jsem vždy utíkala k tomu hrát si s těmi panenkami. Vytvářela jsem si tam příběhy. Takže občas, když přijedu k neteři a má tam panenky a domečky, tak mám tendenci si s ní hrát a vracet se do dětství.

Vzpomínáte ráda na učitele, kteří vás naučili více než ostatní?

Na základce jsem měla výbornou učitelku na češtinu, ke které jsem ze začátku moc sympatie neměla, protože byla tvrdá. Nakonec jsem zjistila, že to byla nejlepší učitelka. Pak jsem tam měla ještě jednu holčinu, která měla praxi. To byla učitelka, která nás měla na výtvarku a ta byla velmi fajn. Byla taková kreativní, lehce víla a dneska mám s ní možnost spolupracovat a to je úplně paradox. Z té Moravy se někde potkat.

Dokážete si vzpomenout, když jste stála na jevišti a vyhlašovali už tři finální dívky v České Miss 2009, co se vám honilo hlavou?

Já jsem nad tím už přemýšlela dost před tím. Ale myslím si, že jsem chtěla vyhrát, protože tam byla velká ambice toho, že se člověk dostal tak daleko. Určitě jsem si to podvědomě strašně přála, protože ta cesta byla dlouhá a byla i náročná. Já jsem do určité fáze neměla ambice na nějaké vítězství. Čím více se do toho člověk dostává, tak poznává, že zvířecí sklony tam má – tu soutěživost. 

Kdo vás do soutěže přihlásil?

Přihlásila mě agentura. Tehdy jsem měla letět na dlouhodobější pobyt do Indie, kde jsem už za sebou měla modelingové cesty. Byla jsem ve fázi, kdy už jsem byla taková unavená. Do toho jsem prodělala infekční žloutenku a bylo to všechno tak nějak nabourané. Tehdy jsme se rozhodli a ani to můj doktor nedoporučoval do Indie neodletět, i když ten kontrakt byl zajímavý. Agentura tedy přišla s tím, co tedy budu dělat v Česku, když jsem na smlouvě, že to jim asi peníze nevydělám. Z toho důvodu mě přihlásili do Miss. Nebyla to moje iniciativa, dokonce jsem se i dost vzdorovala. Měla jsem na to takový názor lehké povrchnosti a úplně mi ta Miss nebyla blízká, jak jsem byla jako modelka, tak mi přišlo, že se Missky nad námi nadřazují. Pak jsem zjistila, že se dá všechno dělat tak, jak člověk chce.

Jaké myslíte, že máte silné stránky?

Já nevím. Na mě to také občas působí povrchně říkat silné stránky. Myslím si, že dokážu lidi vnímat. Jde o určitou empatii v poznání lidí. Mám ráda příběhy lidí, mám ráda lidi poznávat a myslím si, že to jde poté nějak z toho člověka.

Zdroj: Youradio News

„Z problému jsem vždy v profesní kariéře dokázala vytěžit,“ říká Vignerová Foto: Youradio News: Jan Mühlfeit a Aneta Vignerová

reklama

Další články

1. Porsche plánuje výrobu létajícího taxíku

Byznys ·

Německý výrobce luxusních vozů Porsche zvažuje výrobu létajícího taxíku. Deníku Automobilwoche to uvedl ředitel prodeje firmy Detlev von Platen. V zájmu Automobilky je…

2. USA se podle Moskvy pokusily ovlivnit ruské volby

Společnost ·

Moskva má důkazy, že Spojené státy se pokoušely ovlivnit kampaň před volbami ruského prezidenta. Prohlásil to dnes podle agentury Ria Novosti náměstek ruského ministra…

3. Čína plánuje posílení a modernizaci armády

Bezpečnost ·

Čínský rozpočet na obranu vzroste oproti loňsku o 8,1 procenta, což je nejvíce za poslední tři roky. Vyplývá to podle agentury Reuters z příslušné zprávy vydané u příl…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.