reklama

Zahraniční tisk: KLDR připravuje jadernou zkoušku; Protiuprchlické protesty v Drážďanech

Světová média dne 20. října píší o tom, že se Severní Korea připravuje na další jadernou zkoušku. Má jít o reakci na politiku Spojených států a jejich spojenců. Média dále informují o pravidelných protestech tisíců lidí, kteří v Drážďanech demonstrují proti vstupu uprchlíků na německé území. 

Mohlo by vás zajímat

V kanadských parlamentních volbách zvítězila Liberální strana Kanady. Její předseda Justin Trudeau se stane novým kanadským premiérem, uvádí francouzský deník Le Monde. Trudeau, který získal v kanadské poslanecké sněmovně absolutní většinu, dokázal doslova vzkřísit svou stranu a ukončit devět let trvající období vlády Konzervativní strany Stephena Harpera.

 

Severní Korea se připravuje na další jadernou zkoušku, píše deník USA Today. Podle jihokorejské Národní zpravodajské služby jde o reakci na politiku Spojených států a jejich spojenců. Poslední jadernou zkoušku Severní Korea provedla v roce 2013. Oznámení o další zkoušce přišlo v době, kdy má dojít k dalšímu setkání korejských rodin rozdělených v padesátých letech Korejskou válkou.

 

Ruský železničář byl zatčen pro podezření z plánování teroristického útoku. Muž pracoval jako pomocný vlakový technik v oblasti Krasnodarsku. Podle deníku The Moscow Times plánoval odpálit bombu přímo ve vlaku. Po činu se chystal uprchnout z Ruska a rozšířit řady bojovníků teroristického hnutí Islámský stát. Muž byl zadržen v pátek poté, co se stal podezřelým kvůli častým návštěvám teroristicky zaměřených webových stránek.

 

Tisíce lidí demonstrují každé pondělí v Drážďanech proti vstupu uprchlíků na území Německa. Němci se podle televizní stanice CNN obávají ztráty německých tradic a nechtějí se stát cizinci ve své vlastní zemi. V této souvislosti však odmítají být označováni za nacisty či stoupence pravice. Pravidelné protesty se konají v Drážďanech už téměř rok a na jejich základě vzniklo hnutí Patriotičtí Evropané proti islamizaci západu známé také pod zkratkou Pegida.

 

Počet případů malárie v Kambodži roste, boj s nemocí je však v ohrožení, píše britský deník The Guardian. Kambodžská vláda totiž odmítá podepsat dohodu s Globálním fondem, který program boje proti malárii pomáhá financovat. Příčinou sporu jsou cestovní výdaje a náklady na ubytování, které vláda země považuje za příliš vysoké a odmítá je spolufinancovat. Podle údajů Světové zdravotnické organizace loni počet případů malárie v Kambodži významně vzrostl.

 

Slovenský deník SME informuje o zadržení osmi běženců, kteří na Slovensko přišli z Ukrajiny. Běženci, kteří pocházeli z Ruska a Pákistánu, byli zachyceni bezpečnostními kamerami. Všichni byli následně ze země vyhoštěni.

 

 

Zdroj: Zet

Zahraniční tisk: KLDR připravuje jadernou zkoušku; Protiuprchlické protesty v Drážďanech Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Spojené státy chtějí registrovat majitele dronů

    Společnost ·

    Americká vláda plánuje vytvoření registru majitelů bezpilotních letounů. Reaguje tak na rostoucí počet incidentů, při kterých takzvané drony představují bezpečnostní r…

  2. Tým Alter Eko

    Společnost ·

    Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů. Seznamte se s týme…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.