reklama

Zahraniční tisk: Lavrov obvinil NATO z ignorace ruských snah; útok na nemocnici v Jemenu

Zahraniční média píší 16. srpna o tom, že ruská ministr zahraničí Sergej Lavrov obvinil Severoatlantickou alianci z ignorování nabídek ke znovuobnovení vazeb s Ruskem. Moskva podle něj navrhla konkrétní kroky k obnovení vojenské spolupráce už minulý měsíc. Světová média dále informují o leteckém útoku na nemocnici v Jemenu, při kterém přišlo o život nejméně 15 lidí. Jednalo se o zdravotnické zařízení podporované humanitární neziskovou organizací Lékaři bez hranic.

Mohlo by vás zajímat

Chladná reakce spojenců Ankary na zmařený pokus o převrat zmátla v Turecku celou řadu lidí, píše slovenský deník SME. Možná nejzvláštnějším aspektem pokusu o červencový puč v Turecku, který zemi de facto politicky sjednotil, ale turecký prezident Erdogan ho od té doby zneužívá na potlačení disentu, je chladná reakce Evropy. Když se koneckonců mohla v březnu německá kancléřka Angela Merkelová zpronevěřit svobodě projevu, když povolila stíhání německého komika za urážku prezidenta Erdogana, proč by nemohla navštívit Turecko po puči, ke kterému došlo o čtyři měsíce později, kvůli podstatně důstojnější záležitosti: A to vyjádřit podporu spojenci a pogratulovat Turecku k vlastenectví? ptá se slovenský list.

 

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov obvinil Severoatlantickou alianci z ignorování nabídek ke znovuobnovení vazeb s Ruskem, informuje ruský deník Moscow Times. Podle vyjádření Sergeje Lavrova si NATO nepřeje prodiskutovat znovuobnovení vzájemných vztahů a ignoruje v tomto ohledu snahy ze strany Ruska. Moskva podle něj navrhla konkrétní kroky k obnovení vojenské spolupráce už minulý měsíc, konstatuje ruský Moscow Times.

 

Žena, která před 19 lety v Jihoafrické republice unesla novorozence, byla včera odsouzena k trestu odnětí svobody v délce 10 let, všímá si britský deník The Guardian. Zephany Nurse byly pouhé tři dny, když byla unesena přímo z porodnice v Kapském Městě. Dvaapadesátiletá švadlena ji pak 17 let vychovávala jako svou vlastní dceru v místě vzdáleném necelé dva kilometry od bydliště její biologické rodiny. Dívčina pravá totožnost byla náhodně odhalena v únoru 2015 poté, kdy její mladší biologická sestra začala chodit do stejné školy. Z obou dívek se staly nejlepší kamarádky a jejich podobnost byla zarážející. Biologičtí rodiče poté nechali udělat testy DNA a pravda tak vyšla najevo, uzavírá britský list.

 

Při leteckém útoku na nemocnici v Jemenu přišlo podle oficiálních údajů o život 15 osob, informuje švýcarský deník Neue Zürcher Zeitung. Dalších více než 25 osob bylo při náletu zraněno. Jednalo se o zdravotnické zařízení podporované humanitární neziskovou organizací Lékaři bez hranic nacházející se ve městě Hadscha na severu země. Všechny oběti jsou z řad civilistů, včetně mnoha žen a dětí, konstatuje švýcarský Neue Zürcher Zeitung.

 

Renomé vín z České republiky roste, míní mezinárodní deník International New York Times. Když australský vinař Mike Mazey před více než deseti lety přijal nečekanou nabídku odjet do České republiky a učit místní vinaře, jak vyrábět víno, ocitl se na Jižní Moravě, která je hlavním vinařským regionem v České republice. Nikdy předtím o Moravě či o moravském vínu neslyšel. „Na Moravě jsou jedny z nejúžasnějších vinic, které jsem kdy viděl,“ říká Mike Mazey dnes. K jeho dalším nezapomenutelným zážitkům patří staleté vinné sklepy ve Valticích či v Lednici, či místní odrůdy Pálava a Irsai Oliver, píše list.   

 

Zahraniční tisk: Lavrov obvinil NATO z ignorace ruských snah; útok na nemocnici v Jemenu Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Ikea si dláždí cestu k prvnímu obchodu v Indii

    Byznys ·

    Švédský výrobce nábytku Ikea zahájil práce na svém prvním obchodě v Indii, který se bude nacházet v Hajdarábádu na jihu země. Společnost slibuje otevřít prodejnu do ko…

  2. Proces brexitu by mohl trvat déle, až do roku 2019

    Byznys ·

    Proces vystoupení Velké Británie z Evropské unie, k němuž se země rozhodla v červnovém referendu, možná bude trvat déle než se dosud předpokládalo. Uzavřít se může až …

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.