reklama

Zahraniční tisk: Paříž se vrátila na čtvrté místo nejpřitažlivějších měst světa

Světová média dne 7. září informují o tom, že se Paříž vrátila zpět na čtvrté místo nejpřitažlivějších měst světa. Stalo se tak i navzdory teroristickým útokům a stávkám. V žebříčku vytvořeným společností Price Waterhouse Coopers, tak francouzská metropole vystoupala o dvě příčky výš než před dvěma lety. 

Mohlo by vás zajímat

Humanitární organizace Lékaři světa stáhla své pracovníky z Jemenu, všímá si švýcarský deník Le Temps. Zhoršení bezpečnostní situace v zemi, zejména vzdušné útoky a boje mezi koalicí vedenou Saúdskou Arábií a šíitskou povstaleckou skupinou Hútíů způsobily, že v humanitární činnosti v Jemenu nelze nadále pokračovat. Lékaři světa apelují na mezinárodní společenství, aby zamezilo dalším bombovým útokům a zpřístupnilo tolik potřebnou humanitární pomoc jemenskému obyvatelstvu.

 
Přes 80 lidí bylo zraněno v souvislosti s úterním chemickým útokem v syrském Aleppu, upozorňuje portál americké zpravodajské stanice CNN. Syrská observatoř lidských práv se sídlem ve Velké Británii uvedla, že bomby s jedovatým plynem na syrské předměstí svrhla vládní vojenská letadla. Mezi oběťmi byly také malé děti. Syrská vládní vojska obklíčila rebely v Aleppu letos v červenci a odřízla civilní obyvatele od dodávky potravin, vody, ropy a léků a způsobila humanitární krizi.
 
Estonsko obvinilo Rusko z narušení vzdušného prostoru, k němuž mělo podle prohlášení estonského ministerstva obrany dojít letos čtyřikrát. Americký magazín Newsweek uvedl, že ve všech třech pobaltských republikách nyní Severoatlantická aliance posiluje svou přítomnost. Důvodem je zvýšení vojenské aktivity Ruska u jejich hranic od začátku bojů na Ukrajině v roce 2014.
 
Ruský deník The Moscow Times píše o návštěvě Vladimira Putina v uzbeckém městě Samarkand, kde ruský prezident uctil památku nedávno zesnulého uzbeckého prezidenta Islama Karimova. Pohřeb se konal 3. září a Putin se na něm objevil po boku uzbeckého premiéra Šavkata Mirzijajeva, o němž se spekuluje jako o Karimově nástupci. Putin Karimovo úmrtí označil za velkou ztrátu a hovořil o svém osobním vztahu k uzbeckému diktátorovi. Vztahy obou zemí podle něj nebudou touto událostí nijak narušeny.
 
Turecko bylo přizváno k účasti na dnešním jednání o budoucnosti Sýrie, které organizuje britský ministr zahraničí Boris Johnson v Londýně, informuje turecký deník Hürriyet Daily News. Na setkání, jehož se zúčastní zástupci evropských a arabských zemí, vystoupí také hlavní koordinátor výboru vysokých jednání Riyad Hidžáb se svou vizí procesu politického přechodu v Sýrii.
 
Řecká vláda v úterý rozhodla, která uprchlická centra v zemi mají být uzavřena a kde budou otevřena lepší zařízení. Zatím však nebyl stanoven žádný časový rámec, přestože úřady na ostrovech v Egejském moři varují, že tábory jsou nebezpečně přeplněné a podmínky v nich jsou nevyhovující. Podle zpráv řeckého deníku Ekathimerini v táborech na ostrovech Lesbos, Chios, Kos, Leros a Samos žije přes 12,5 tisíce migrantů a stovky jich denně přicházejí přes Egejské moře z Turecka.
 
Navzdory teroristickým útokům z poslední doby a stávkám se Paříž dostala zpět na čtvrté místo nejpřitažlivějších zemí světa, píše francouzský deník Le Figaro. V žebříčku, který vytváří společnost Price Waterhouse Coopers, tak francouzská metropole vystoupala o dvě příčky výš než před dvěma lety a kvalitou života se vyrovná americkému New Yorku. Žebříčku vévodí Londýn následovaný Singapurem a Torontem, první pětici uzavírá Amsterdam. Studie porovnala ekonomické, sociální a kulturní ukazatele.

 

 

Zdroj: Zet

Zahraniční tisk: Paříž se vrátila na čtvrté místo nejpřitažlivějších měst světa Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.