reklama

Zahraniční tisk: Rusko by mohlo ukončit anonymitu na internetu; hrozba terorismu na Slovensku

Zahraniční média si všímají nové ruské legislativy, která by mohla ukončit anonymitu na internetu. Ruská unie mediální komunikace připravuje totiž nový zákon, který by mohl přimět poskytovatele služeb, aby identifikovali své uživatele a odstraňovali zprávy s protizákonným obsahem. Světová média dále píší, že z důvodu údajné emailové teroristické hrozby platí na slovenských letištích přísnější bezpečnostní opatření. Kvůli hrozbě má dnes zasedat krizový štáb.

Mohlo by vás zajímat

Ve dvou thajských turistických rezortech Phuket a Hua Hin došlo včera a dnes k výbuchu několika náloží, píše britský deník The Guardian. Při útocích, které byly pravděpodobně koordinované, avšak nikdo se k ním zatím nepřihlásil, zemřeli nejméně 4 lidé a desítky dalších jsou zraněny. Thajská policie varovala před nebezpečím dalších útoků. Thajské úřady terorismus vyloučily s tím, že se jedná jen o místní sabotáž.

 

Střílelo se také ve Španělsku. U nákupního centra v Zaragoze muž těžce zranil svou exmanželku a následně se sám pokusil o sebevraždu. Podle španělského deníku El País některá média mylně informovala, že střelec uprchl. Oba ranění byli ve vážném stavu převezeni do nemocnice. Informace o incidentu nejsou zcela jasné, například slovenský deník Pravda informoval o neznámém střelci, který začal pálit do lidí a po činu se dal na útěk. Motiv střelby je zatím neznámý.

 

Na slovenských letištích nyní platí přísnější bezpečnostní opatření z důvodu údajné emailové teroristické hrozby. Podle slovenského deníku Pravda se to týká zejména letišť v Bratislavě, Košicích a Popradu. Kvůli hrozbě má dnes zasedat krizový štáb.

 

Nová ruská legislativa by mohla ukončit anonymitu na internetu, varuje ruský deník The Moscow Times. Nový zákon, který navrhuje Ruská unie mediální komunikace a připravuje ruský mobilní operátor Rostelecom, by totiž mohl přimět poskytovatele služeb, aby identifikovali své uživatele a odstraňovali zprávy s protizákonným obsahem. Kritikové zákona argumentují, že zrušení anonymity uživatelů na síti je porušením ústavních práv.

 

Podle britského deníku The Times Čínská plavecká asociace dnes oznámila, že plavkyně Čchen Sin neprošla dopingovými testy na olympijských hrách v Riu de Janeiru. Osmnáctiletá sportovkyně měla pozitivní výsledky na zakázanou látku hydrochlorothiazid, který je zároveň diuretikem. Čínská reprezentantka se v pondělí zúčastnila závodu na 100m motýlkem a obsadila 4. místo. Figurovala také na startovní listině dnešního závodu na 50m volným stylem. Jde o první dopingový skandál Číny na letošních olympijských hrách.

 

V souvislosti s teroristickými událostmi z poslední doby, které se nevyhnuly ani shromáždění lidí nebo kostelům, Francie posílila bezpečnostní opatření během tradiční pouti v Lurdách. Na místo této největší, pětidenní pouti v Evropě obvykle každý rok přichází 20 tisíc věřících z různých zemí Evropy. Letošní, již 143. ročník však bude výjimečný. Přístup do svatyně byl omezen a bezpečnost v městečku s 15 tisíci obyvateli bude střežit policie a vojáci, píše portál francouzské rozhlasové stanice RFI.

 

Vědci zkoumali účastníky olympijských her a přišli na zajímavý rozdíl mezi ženami a muži, všímá si slovenský deník SME. Při výzkumu chování mužů a žen vůči soupeřům totiž zjistili, že mužští atleti jsou k sobě srdeční a milí, zatímco u atletek tomu tak není. Muži jsou bezprostřednější a při komunikaci se ani nebojí fyzického kontaktu. Ve světě přitom převládá předsudek, že muži jsou agresivní, soutěživí a nejraději by svého protivníka doslova roztrhali v zubech.

Zahraniční tisk: Rusko by mohlo ukončit anonymitu na internetu; hrozba terorismu na Slovensku Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Adidas v USA otevře továrnu ovládanou roboty

    Byznys ·

    Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas otevře příští rok továrnu u amerického města Atlanta, kde budou většinu produkce zajišťovat roboti. Oznámil to člen…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.