reklama

Zájem mužů o plastickou chirurgii roste, říká zakladatel kliniky estetické medicíny Roman Kufa

O zákroky plastické chirurgie mají zájem většinou ženy. Chirurgické kosmetické úpravy ale poptávají i muži. Podle zakladatele kliniky estetické medicíny Perfect Clinic doktora Romana Kufy jejich zájem navíc stále stoupá. Muži nejčastěji podstupují operace nosu, očník víček, ale i liposukci boků, prozradil doktor Kufa na rádiu Zet v pravidelném pořadu Zet Light. 

Další díly pořadu

Jak jste se dostal k plastické chirurgii?

Cesta byla klikatá a dlouhá. Hrálo zde roli štěstí, náhoda a životní osudy. Vše se propojilo dohromady a vyústilo to v obor, který mě baví a naplňuje. Přihlásil jsem se na medicínu a tam jsem tápal, co budu dělat, jaký obor. Věděl jsem, že budu určitě dělat chirurgii, že budu dělat rukama. Nejsem interní přemýšlivý typ. Věděl jsem, že mi jdou manuální práce. Když jsem pak byl v prváku, přišla revoluce a všichni moji kamarádi začali podnikat. To bylo něco, co mě bavilo. Měl jsem ten pocit, že bych někdy v budoucnu chtěl mít vlastní byznys a zároveň být v medicíně.

Ve vašem oboru se práce dělí na rekonstrukční chirurgii po úrazech či nemocech a poté na tu ryze estetickou práci. Jaký je ten podíl pacientů, o které se dnes staráte?

To také mělo svůj vývoj. Člověk, když chce dělat plastickou chirurgii, tak si musí projít normální chirurgií. Pak samozřejmě prodělá přípravu na plastickou chirurgii, kde musí dělat celé spektrum té plastiky. To jsou úrazy, poranění ruky, popáleniny, vrozené vady. Pak je část kosmetické chirurgie, což je jen část plastiky, kterou lze dělat. Já jsem začínal úplně od začátku bez klientely s estetickou medicínou. Postupně, když mi ta klientela narůstala, tak jsem začal budovat nejen značku ale i pracoviště. Nejdřív jsem si pronajímal operační sály a ordinaci. Postupně to narůstalo, a když se to pak překlopilo, tak jsem přes kamarády získal další lidi. Dnes se už z 90 procent věnuji kosmetické chirurgii.

Historicky byla kosmetická chirurgie doménou ženských pacientek. Jak se vyvíjí podíl mužů na vašem operačním stole?

Má to vzrůstající tendenci. Muži se zajímají o plastiku. Procentuálně bych to viděl tak kolem 15 procent. Klientela mužů narůstá. Většinou žádají operace víček, operace nosu, liposukce boků.

Záznam nejnovějšího dílu pořadu Zet Light s doktorem Romanem Kufou, který připravil a moderoval člen představenstva Českého fondu půdy a bývalý ředitel Investiční společnosti České spořitelny Martin Burda, si můžete poslechnout v playeru výše.

Starší díly pořadu Zet Light najdete ZDE.

Zdroj: Zet

Zájem mužů o plastickou chirurgii roste, říká zakladatel kliniky estetické medicíny Roman Kufa Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.