reklama

„Zapojení zaměstnanců do rozhodovacích procesů působí jako kouzelný proutek,“ říká Knoblochová

Majitel je hlava firmy a člověk, který řídí společnost. Zaměstnanec je na druhou stranu osoba, jež vytváří atmosféru, dělá business a komunikuje. Jde o základní stavební kámen. Zaměstnanců je zapotřebí se ptát a nastavovat jim co nejlepší podmínky. Poté se jim bude dobře pracovat a dosáhnou lepší produktivity. Zapojení zaměstnanců do rozhodovacích procesů pak působí jako kouzelný proutek. Na rádiu Zet to řekla Alexandra Knoblochová z firmy Rodinné Zlato.

Mohlo by vás zajímat

Management se musí naučit vnímat své zaměstnance jako sobě rovné. Pak celá firemní kultura do sebe zapadne jako puzzle. „Majitelé rodinných firem jsou zkušení matadoři a to, co je u nich ve firmách právě jiné, je vztah k lidem,“ řekla Knoblochová.

Knoblochová vždy na počátku analýzy společností začíná u samotných zaměstnanců. Zjišťuje tak reálný stav pojící se ke spokojenosti, zapojení nebo zdali dochází mezi vedením a pracovníky k otevřené komunikaci.

„Strategie a vize firmy samozřejmě určuje majitel a vedení. Zapojení zaměstnanců do rozhodovacích procesů působí jako kouzelný proutek,“ sdělila Knoblochová.

Zaměstnanec musí mít pocit, že se vedení zajímá o jejich názor. Poté se člověk cítí dobře, má vlastní hodnotu a dobře se mu pracuje. Pokud se o jeho názor naopak nikdo nezajímá. Tak si připadá, že je k ničemu a nikam nepatří. Tato skutečnost se ve svém důsledku neblaze podepisuje na pracovní činnosti samotných zaměstnanců.

„Rozhodně doporučuji se zastavit a zamyslet se nad tím, kolik času věnuje ve firmě sám sobě odpočinku a relaxu. Kolik času zaměstnancům a jak s nimi pracuje komplexně. Mnohdy stačí, že se zastavíme a přijdeme na věci sami,“ uvedla Knoblochová. 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s Alexandrou Knoblochovou ze společnosti Rodinné zlato. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

„Zapojení zaměstnanců do rozhodovacích procesů působí jako kouzelný proutek,“ říká Knoblochová Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.