reklama

Zavedení parkovacích zón plánují i Říčany u Prahy

Říčany u Prahy chtějí v širším centru města zavést parkovací zóny. Cílem je zajistit rezidentům dostatek míst k parkování. Město totiž využívají lidé z okolí jako přestupní stanici při cestě do Prahy. Tento problém ale chce radnice vyřešit stavbou parkovacího domu. Vedení města navrhuje, aby rezidentní karty nestály tisíce korun jako v Praze, ale třeba jen stokoruny. Výhodu budou mít obyvatelé s trvalým pobytem, sdělila mluvčí radnice Adéla Ambrožová. 

Mohlo by vás zajímat

Říčany trápí podobně jako další města nedostatek parkovacích míst. Týká se to hlavně okolí nádraží, centrálních částí i sídlišť. Velkým problémem je parkování lidí z okolních obcí, kteří Říčany využívají jako přestupní stanici při cestě do Prahy. Radnice chce tento problém vyřešit stavbou parkovacího domu. Město se navíc stále rozrůstá, i kvůli tomu vzniká podle vedení radnice přetlak v dopravní infrastruktuře.

Nový systém parkování počítá také s tím, že se v některých ulicích stanoví jednosměrný provoz, zpomalí se rychlost, vytvoří se prostor pro vyhýbání aut. Návrh opatření chce vedení města představit 10. října na veřejném projednání v kulturním centru Labuť.

Parkovací zóny ve středních Čechách zavádí také Mladá Boleslav. Běžné jsou už řadu let v Praze, kde se rozšiřovaly na konci srpna.

 

 

Zdroj: ČTK

Zavedení parkovacích zón plánují i Říčany u Prahy Foto: ČTK/Zbyněk Stanislav

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.