reklama

Zet Light: Finance a box aneb dvě tváře Dušana Dudy

Spolumajitel společnosti DB Finance Dušana Dudu provází bohatá kariéra nejen v oblasti finančnictví, ale také sportu. Vedle svého profesního působení v několika korporacích se aktivně věnuje hned několika sportům. Jedním z nich je i thajský box. O tom jak se „poprat“ o klienty a zároveň nepoprat se s profesionálními boxery hovořil v pořadu Zet Light s Martinem Burdou.

Další díly pořadu

Máte za sebou bohatou kariéru ve financích. Jak se vyvíjela?

Ještě na vysoké škole jsem začal jako akciový makléř, v době kuponové privatizace. To bylo 21 let zpátky. Pak jsem nastoupil do privátního bankovnictví jako obchodník s akciemi do ING Bank. Poté jsem chvíli pracoval v Českém telecomu jako člověk, který měl na starosti vydání akcií na londýnské burze a pak jsem šel dělat devizového obchodníka do ING Barings. Teď už sedmým rokem spoluvlastním společnost DB Finance.

Ve společnosti DB Finance jste privátním bankéřem bez privátní banky. Jak takové poradenství funguje?

To je pravda, jsem nezávislý privátní bankéř. Lidé za mnou chodí s prosbou, kam investovat své peníze a já se snažím najít produkty mezi bankami, investičními fondy, mezi fondy privátního kapitálu a tak dále.

Dostat se do pozice, kdy jste schopný radit někomu, kdo vydělal v životě hodně peněz, asi není jednoduché. Jak ty klienty sháníte?

Většina klientů pochází z nějakého doporučení. Velká část klientů jsou moji bývalí klienti z ING, kdy to byli ředitelé a majitelé různých podniků, se kterými jsem obchodoval měny a dnes se starám o jejich osobní finance. Nezastírám, že část klientů získávám i při sportu. Často jsou to mladí sportovci, kteří rádi boxují, a kteří se raději obrátí na člověka, který boxuje s nimi, než na nějakého bankéře, kterého nikdy neviděli.

O vás je známe, že se věnujete sportu a není to jen zmíněný box. Jaké jsou ty vaše oblíbené sporty?

Od malička hraji volejbal, který i ve svých čtyřiceti hraji v podstatě aktivně závodně, nějaký krajský přebor. Stále hraji závodně basketbal, chodím dvakrát týdně na thajský box. Vinou nedostatku vůle někam jezdit a domlouvat si schůzky s jinými kamarády sportovci chodím běhat každé druhé ráno a občas zajdu do posilovny. 

Zastavme se u toho boxu. To je poměrně netradiční koníček. Pokud ho někdo zvažuje, musíme se toho bát? To přijdu do tělocvičny a abych měl strach, že mě někdo zmlátí.

Už se mi to párkrát stalo. Žena mi už několikrát zakázala na box chodit, protože už jsem měl na sobě párkrát nějaké podlitiny. Na druhou stranu k tomu musíte přistupovat s určitou pokorou. Když jsem přišel do tělocvičny, tak jsem se nesnažil tam někoho zbít. Rozkoukával jsem se a oni mi to tedy nevraceli. Můj kamarád, kterého jsem tam přivedl se hned při prvním tréninku snažil zaútočit a zlomili mu nos. V té tréninkové skupině je asi 15 chlapů, z toho jsme jen dva kravaťáci. My dva jsme samozřejmě nejhorší, protože ostatní jsou bývalí boxeři, takže nemůžete mít pocit, že je přeperete a musíte k tomu přistupovat s určitou pokorou.

Záznam celého rozhovoru s Dušanem Dudou, který připravil a moderoval člen představenstva Českého fondu půdy a bývalý ředitel Investiční společnosti České spořitelny Martin Burda, si můžete poslechnout v playeru výše.

Starší díly pořadu Zet Light si můžete přehrát ZDE.

Zdroj: Zet

Zet Light: Finance a box aneb dvě tváře Dušana Dudy Foto: Archiv Dušana Dudy

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.