reklama

Zisk Microsoftu se propadl o 25 procent. Firma trpěla silným dolarem

Čistý zisk amerického softwarového gigantu Microsoft se ve třetím finančním čtvrtletí propadl o téměř 25 procent na zhruba 3,8 miliardy dolarů (91 miliard Kč). Ve čtvrtek to oznámila firma. Za negativními výsledky stojí silný kurz dolaru, který snížil hodnotu zahraničních příjmů podniku. Pokračující pokles na trhu s osobními počítači navíc omezil poptávku po operačním systému Windows.

Mohlo by vás zajímat

Celkové tržby společnosti ve čtvrtletí končícím 31. března klesly o 5,5 procenta na 20,53 miliardy dolarů. Zisk na akcii bez zahrnutí mimořádných položek dosáhl 62 centů. Analytici jej přitom odhadovali na 64 centů. Cena akcií podniku po zveřejnění hospodářských výsledků klesla o zhruba čtyři procenta.

Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě a jeho operační systém Windows využívá většina osobních počítačů. Celosvětový prodej osobních počítačů se nicméně v prvním čtvrtletí podle údajů výzkumné společnost IDC propadl o 11,5 procenta, napsala agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Zisk Microsoftu se propadl o 25 procent. Firma trpěla silným dolarem Foto: hans engbers / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.